Veganism, vegetarianism, animal rights

SPÓR O PRAWA ZWIERZĄT Tomasz Pietrzykowski View larger

SPÓR O PRAWA ZWIERZĄT Tomasz Pietrzykowski

VEGE-75080179

New product

Książka Tomasza Pietrzykowskiego w sposób syntetyczny opisuje zjawisko powstawania i rozwoju myśli społecznej nazywanej prawami zwierząt.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

More details

5 Items

14,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Spór o prawa zwierząt
Subtitle Etyczne problemy prawa
Author Tomasz Pietrzykowski
Publisher Sonia Draga
Place of publication Katowice
Published 2007
Size A-6
Cover paperback
Number of pages 148
Language version Polish
No. of edition 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7508-017-9
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

"Zajmuję się ochroną zwierząt od 30 lat. Pamiętam jak dawno, dawno temu trudno było znaleźć jakiekolwiek materiały, dzięki którym mógłbym wzmocnić moją postawę korzystając z tekstów filozofów czy prawników. Kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z tekstami P. Singera czy T. Regana, były dla mnie jak otwarcie dotychczas zamkniętych granic. Dlatego bardzo się cieszę, że do rąk polskiego czytelnika trafia książka Tomasza Pietrzykowskiego, która w sposób syntetyczny opisuje zjawisko powstawania i rozwoju myśli społecznej nazywanej prawami zwierząt. Polacy kochają zwierzęta. Dzięki takim książkom, mam nadzieję, będziemy mogli jako społeczeństwo pogłębić naszą wiedzę o zupełnie innym świecie. Świecie pełnym miłości i cierpienia, którego często jesteśmy sprawcami. Obok nas żyją nasi bracia. Trzeba to dostrzec".

Tomasz Pietrzykowski - dr nauk prawnych, adiunkt w katedrze Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor m.in. monografii "Wsteczne działanie prawa i jego zakaz" (2004) oraz "Etyczne problemy prawa" (2005), wielu artykułów opublikowanych w czasopismach w kraju i za granicą, a ostatnio także rozdziału poświęconego prawu intertemporalnemu w wielotomowym "Systemie prawa prywatnego" (2007). Jego zainteresowania dotyczą zarówno problematyki relacji prawa i moralności, jak i konstrukcji, funkcjonowania oraz aksjologii porządku prawnego. Przez kilka lat jako radca prawny współpracował z jedną z renomowanych kancelarii prawnych przy dużych transakcjach gospodarczych. Powołany w grudniu 2005 roku na stanowisko wojewody śląskiego, został najmłodszym w Polsce i w dotychczasowej historii Śląska wojewodą.

Jacek Bożek, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

[z informacji na okładce]

Write a review
SPÓR O PRAWA ZWIERZĄT Tomasz Pietrzykowski

SPÓR O PRAWA ZWIERZĄT Tomasz Pietrzykowski


Follow us on Facebook