Weganizm, wegetarianizm, prawa zwierząt

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-5%

PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE David DeGrazia Zobacz większe

PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE David DeGrazia

VEGE-76881416

Nowy produkt

Czy zwierzęta posiadają prawa osobiste? Jeżeli tak, to jakie następstwa niesie za sobą ten fakt? Jak wygląda życie psychiczne zwierząt i jak należy rozumieć ich dobro? David DeGrazia udziela odpowiedzi na te pytania, a następnie bada ich konsekwencje dla sposobu w jaki traktujemy zwierzęta.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 33,16 zł.

Więcej szczegółów

33,16 zł brutto

34,90 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Prawa zwierząt
Podtytuł Bardzo krótkie wprowadzenie
Autor David DeGrazia
Wydawnictwo Nomos
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2014
Format 195 x 122 mm
Oprawa MKS-miękka ze skrzydełkami
Liczba stron 182
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-141-6

Więcej informacji

Czy zwierzęta posiadają prawa osobiste? Jeżeli tak, to jakie następstwa niesie za sobą ten fakt? Jak wygląda życie psychiczne zwierząt i jak należy rozumieć ich dobro? David DeGrazia udziela odpowiedzi na te pytania, a następnie bada ich konsekwencje dla sposobu w jaki traktujemy zwierzęta. Kontekstem jego rozważań są nasze zwyczaje żywieniowe, ogrody zoologiczne i doświadczenia naukowe.

W ramach tak zwanego szowinizmu gatunkowego (speciesism) nauczyliśmy się usprawiedliwiać krzywdę zwierząt względami ekonomii. Hodowane przemysłowo zwierzęta doznają ogromnych cierpień tylko dlatego, że tak jest taniej. W tym kontekście zawarta w książce dyskusja nad moralnym statusem zwierząt staje się niezwykle istotna.

Jest to idealne wprowadzenie do zagadnienia. David DeGrazia napisał znakomitą rzecz, przedstawiając kluczowe problemy w wyważony sposób. Uczynił to w opracowaniu, które jest krótkie i dobrze się czyta.

Prof. Peter Singer Uniwersytet Princeton

Jestem zdania, że książkę można z całym przekonaniem polecić jako przystępne i zasługujące na uwagę opracowanie, kompetentnie popularyzujące problematykę etycznego statusu zwierząt. Jest to praktycznie pierwsze tego rodzaju opracowanie na rynku polskim, wypełniające dotkliwą lukę i przyczyniające się do zainteresowania polskich czytelników problematyką etyki traktowania zwierząt.

Dr hab. Tomasz Pietrzykowski Uniwersytet Śląski w Katowicach


O autorze:

Dawid DeGrazia jest profesorem filozofii na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona w Waszyngtonie. Jest autorem książki Taking Animals Seriously: Mental Life and Moral Status (Cambridge 1996) oraz wielu artykułów z dziedziny filozofii i etyki. Jest także współwydawcą czasopisma „Biomedical Ethics”.

Napisz opinię
PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE David DeGrazia

PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE David DeGrazia


Śledź nas na Facebooku