Weganizm, wegetarianizm, prawa zwierząt

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-10%

ŚWINIA MALWINA Krzysztof Łapiński Zobacz większe

ŚWINIA MALWINA Krzysztof Łapiński

VEGE-26838620

Nowy produkt

Poznajcie sprytną, mądrą i uroczą świnię Malwinę!

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 40,49 zł.

Więcej szczegółów

40,49 zł brutto

44,99 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Świnia Malwina
Autor Krzysztof Łapiński
Ilustracje Marta Kurczewska
Wydawnictwo Agora SA
Miejsce wydania Warszawa
Rok wydania 2022
Format B-5
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 263
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-268-3862-0
EAN/UPC 9788326838620
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Poznajcie sprytną, mądrą i uroczą świnię Malwinę!

Zwierzęta z Lasu Kabackiego nie spodziewają się, że wiosna przyniesie tyle przygód. Wszystko za sprawą tajemniczej postaci, która pewnego dnia pojawia się wśród nich. Świnia Malwina wprawdzie nie umie znajdować jedzenia, ale za to potrafi robić zaskakujące rzeczy! Niestety, grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. Zwierzaki na czele z dzikiem Dzikusem ruszają z pomocą nowej przyjaciółce. Czeka je wyprawa przez całą Warszawę – pełna niespodzianek, odkryć i wyzwań.

Trzymajcie za nich kciuki!

„Czy ratując jedną świnkę, można uratować cały świat? Trochę tak, a już na pewno można przywrócić wiarę w przyjaźń, solidarność i potęgę wzajemnej pomocy”. – Katarzyna Kasia, filozofka, publicystka, wykładowczyni na warszawskiej ASP „Wiem już, co zrobić, żeby udała się Wielka Akcja Ratowania Wszystkich Świń. Ludzie muszą po prostu przeczytać tę książkę!” – Dariusz Gzyra, filozof, działacz społeczny, autor książki Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta

„Ta przepiękna opowieść przypomina, że każda żywa istota – człowiek czy zwierzę – zasługuje na bezpieczne i wolne życie. To książka ucząca szacunku oraz empatii, ale także terapeutycznie oswajająca poczucie bycia innym. Jej łagodna forma sprawia, że będzie idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników”. – Maja Ostaszewska, aktorka, aktywistka

„Zwierzęta z Lasu Kabackiego po raz kolejny przypominają, jak ważna jest tolerancja, otwartość i wzajemna życzliwość. A ich nowa towarzyszka uczy pozytywnego myślenia! Wzruszająca opowieść o międzygatunkowej przyjaźni dostarczy okazji do rozmów z
dziećmi o problemach współczesnego świata”. – Emka Kowalska, Obibboki.pl

Filozof i znawca stoicyzmu Krzysztof Łapiński, autor uwielbianego przez dzieci i rodziców Dzika Dzikusa, w historii z życia leśnych zwierząt znów porusza ważne i aktualne tematy: skomplikowanych relacji ludzi i zwierząt oraz współodpowiedzialności za losy innych. Autorką baśniowych ilustracji jest Marta Kurczewska.

Książkę polecają: Fundacja Viva! Magazyn Vege, Czas Dzieci, Obibooki.pl

Świnia Malwina to nowa opowieść w której występują bohaterowie znani dzieciom książki Dzik Dzikus, nominowanej w 2021 roku do nagrody Literacja Podróż Hestii. Obie książki można czytać oddzielnie lub jako podserię w serii „Zwierzaki”.

O serii „Zwierzaki”: Świnia Malwina to siódmy tytuł w serii „Zwierzaki”. Młode czytelniczki i czytelnicy poznają w niej trzymające w napięciu opowieści ze świata zwierząt - pełne przyrodniczych ciekawostek, a jednocześnie inspirujące do rozmyślań na ważne, uniwersalne tematy.

Krzysztof Łapiński

Filozof, tłumacz, dziennikarz, zajmujący się filozofią starożytną i etyką ekologiczną. Autor książek naukowych oraz kultowego tłumaczenia Rozmyślań (do samego siebie) Marka Aureliusza. Autor uwielbianej przez dzieci i rodziców książki Dzik Dzikus, nominowanej w 2021 r. do prestiżowej nagrody Literacka Podróż Hestii. Wraz z żoną Julią, córką Hanią oraz psem Platonem mieszka w pobliżu warszawskiego Lasu Kabackiego.

Marta Kurczewska

Miłośniczka kawy, kotów i komiksów. Współpracuje w wieloma wydawnictwami, tworząc charakterystyczne ilustracje techniką gwaszu i akwareli. Prócz Świni Malwiny i Dzika Dzikusa zilustrowała m.in. obsypaną nagrodami Mirabelkę Cezarego Harasimowicza, serię o Wikingu Tappim autorstwa Marcina Mortki, czy serię o Dusi i Psinku Świnku autorstwa Justyny Bednarek.

Napisz opinię
ŚWINIA MALWINA Krzysztof Łapiński

ŚWINIA MALWINA Krzysztof Łapiński


Śledź nas na Facebooku