Psychologia i socjologia

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-8%

DUCHOWOŚĆ PONOWOCZESNA: RUCH REIKI W POLSCE Paweł Możdżyński Zobacz większe

DUCHOWOŚĆ PONOWOCZESNA: RUCH REIKI W POLSCE Paweł Możdżyński

NOM88508644

Nowy produkt

Autor bada zjawisko Reiki jako jedną z reakcji człowieka współczesnego, który poszukuje spełnienia swoich archetypowych oczekiwań w ponowoczesnej rzeczywistości.

Autor umiejscawia Reiki wśród współczesnych form duchowości, zwracając szczególną uwagę na swoistość jej polskiej wersji.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,44 zł.

Więcej szczegółów

29,44 zł brutto

32,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Duchowość ponowoczesna
Podtytuł Ruch Reiki w Polsce
Autor Paweł Możdżyński
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2004
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 291
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 83-88508-64-4
EAN/UPC 9798388508645
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Głównym zagadnieniem w pracy Pawła Możdżyńskiego jest światopogląd, mentalność, oraz różne sposoby doświadczania i praktykowania Reiki w Polsce. Autor bada zjawisko Reiki jako jedną z reakcji człowieka współczesnego, który poszukuje spełnienia swoich archetypowych oczekiwań w ponowoczesnej rzeczywistości. Autor umiejscawia Reiki wśród współczesnych form duchowości, zwracając szczególną uwagę na swoistość jej polskiej wersji.

Każdy członek tego ruchu na własne potrzeby stwarza siebie jako synkretyczną całość, niepowtarzalną, działając spontanicznie, w pewnym sensie zmieniając się w hybrydę, mieszańca. Reikowiec z konieczności improwizuje - przecież nie ma dwojga takich samych ludzi o identycznych uwarunkowaniach, karmie, losie, historii osobistej. Nie można więc kopiować czyichś rozwiązań. Tworzy się tu więc nowa tożsamość człowieka, której głównymi cechami są wielopłaszczyznowość, holizm, synkretyzm inspiracji, nastawienie na przeżywanie. Nowoczesność łączy się z archaicznością, naukowość z duchowością, medytację z konsumpcjonizmem. Dobór części składowych nowej tożsamości jest prowadzony na podstawie indywidualnego przeżycia, które zdaje się tu być ostatecznym kryterium prawdy i fałszu, dobra i zła.

Napisz opinię
DUCHOWOŚĆ PONOWOCZESNA: RUCH REIKI W POLSCE Paweł Możdżyński

DUCHOWOŚĆ PONOWOCZESNA: RUCH REIKI W POLSCE Paweł Możdżyński


Śledź nas na Facebooku