Psychologia i socjologia

Ostatnie wpisy

Obniżka! NIE TYLKO INTERNET. NOWE MEDIA, PRZYRODA I TECHNOLOGIE SPOŁECZNE A PRAKTYKI KULTUROWE red. Janusz Mucha Zobacz większe

NIE TYLKO INTERNET. NOWE MEDIA, PRZYRODA I TECHNOLOGIE SPOŁECZNE A PRAKTYKI KULTUROWE red. Janusz Mucha

NOM

Nowy produkt

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 49,50 zł.

Więcej szczegółów

49,50 zł brutto

55,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Nie tylko Internet. Nowe media, przyroda i \"technologie społeczne\"" a praktyki kulturowe
Redakcja Janusz Mucha
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Rok wydania 2010
Format B-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 485
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-029-7
EAN/UPC 9788376880297

Więcej informacji

Związki między strukturą społeczną (jakkolwiek rozumianą), kulturą symboliczną i techniką pozostają od bardzo dawna przedmiotem systematycznych analiz. Bardzo zróżnicowane (socjologiczne, antropologiczne, kulturoznawcze, ale i związane z innymi dyscyplinami) zainteresowania studiowaniem cywilizacji technicznej i rozwoju naukowo-technicznego rozpoczęły się w Polsce dość dawno. Przejawem owych zainteresowań są dzisiaj studia nad strukturalnymi i kulturowymi aspektami technologii internetowych i nowych mediów.

W naszej książce poświęcamy tym zagadnieniom wiele uwagi. Zajmujemy się w niej m.in.: wpływem globalnej Sieci na integrację społeczną, na codzienny język, na muzykę, czy na powstające nowe formy przemocy. Analizujemy nowe formy społeczności (tzw. wirtualnych), nowe sposoby aktywności publicznej, jak na przykład dziennikarstwo internetowe czy blogi. Inny, bardzo poważnie z poprzednim spokrewniony, tak ważny w ostatniej dekadzie w Polsce, obszar analizy to badania nad społeczeństwem informacyjnym i społeczeństwem wiedzy. Pokazujemy związki nowych technologii z makroprocesami gospodarczymi, z wywoływanymi przez nie przemianami w organizacji wielkich firm, z życiem politycznym. Zajmujemy się też zagadnieniem relacji między przyrodą a kulturą, jak również między wiedzą humanistyczną (naukami społecznymi) a naukami ścisłymi i technicznymi. Czytelnik znajdzie również tutaj przykłady badań nad technologiami społecznymi (głównie politycznymi) oraz nad współczesną technokracją.

ISBN 9788376880297

Napisz opinię
NIE TYLKO INTERNET. NOWE MEDIA, PRZYRODA I TECHNOLOGIE SPOŁECZNE A PRAKTYKI KULTUROWE red. Janusz Mucha

NIE TYLKO INTERNET. NOWE MEDIA, PRZYRODA I TECHNOLOGIE SPOŁECZNE A PRAKTYKI KULTUROWE red. Janusz Mucha


Śledź nas na Facebooku