Psychologia i socjologia

Ostatnie wpisy

Nowy SPOŁECZNOŚCI LOKALNE W PROCESACH PRZEMIAN Zobacz większe

SPOŁECZNOŚCI LOKALNE W PROCESACH PRZEMIAN

NOM76885742

Nowy produkt

Tematyka publikacji: społeczności lokalne, tożsamości zbiorowe, socjologia wsi, socjologia miasta, lokalne wymiary procesów demograficznych

Więcej szczegółów

56,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Społeczności lokalne w procesach przemian
Podtytuł Księga jubileuszowa Profesora Stanisława Kłopota
Redakcja Małgorzata Dziekanowska, Barbara Szczepańska
Wydawnictwo Nomos
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2021
Format B-5
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 286
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-574-2
EAN/UPC 9788376885742
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Tom monograficzny Społeczności lokalne w procesach przemian. Księga jubileuszowa Profesora Stanisława Witolda Kłopota to interesująca lektura dla polskich środowisk teoretyków i praktyków oraz studentów związanych z socjologią wsi i miasta w ich dyskusjach nad kluczowymi pytaniami dla całej socjologii w Polsce u progu drugiej dekady XXI wieku. […] to potrzebne i konstruktywne przedsięwzięcie, z jednej strony w swoistej formie podsumowujące stan dyskusji nad współczesną socjologią wsi i miasta, z drugiej strony, o walorach szczególnych, bowiem inicjujące i inspirujące do dalszych refleksji, dyskusji i analiz naukowych nad sytuacją społeczno-ekonomiczno-polityczną wsi w Polsce.

Tytuł pracy Społeczności lokalne w procesach przemian oddaje część współczesnej dyskusji środowisk socjologicznych w Polsce, ale także symbolicznie nawiązuje do jednego z ważnych obszarów zainteresowań naukowych Jubilata. […] Wśród wielu współcześnie przygotowywanych opracowań jubileuszowych recenzowana książka należy do szczególnie cennych. Jest bowiem debatą aktywnych socjologów i odniesieniem refleksji starszego i młodszego pokolenia socjologów polskich, studentów i uczniów do wypowiedzi Mistrza socjologii miasta i wsi, Profesora Stanisława Kłopota, postaci i osobowości niezwykłej. […] tom ma też znaczenie szczególne we współczesnej dyskusji o roli Mistrza w rozwoju dyscypliny wyjaśniającej rzeczywistość społeczną. Jednocześnie wpisuje się w dyskusję nad oceną ostatniego trzydziestolecia nowej rzeczywistości polskiej, datowanej na lata po 1989 roku.

Z recenzji dra hab. Krzysztofa Czekaja, prof. UP

Napisz opinię
SPOŁECZNOŚCI LOKALNE W PROCESACH PRZEMIAN

SPOŁECZNOŚCI LOKALNE W PROCESACH PRZEMIAN


Śledź nas na Facebooku