Weganizm, wegetarianizm, prawa zwierząt

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-5%

PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE David DeGrazia Zobacz większe

PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE David DeGrazia

NOM76881416

Nowy produkt

Czy zwierzęta posiadają prawa osobiste? Jeżeli tak, to jakie następstwa niesie za sobą ten fakt? Jak wygląda życie psychiczne zwierząt i jak należy rozumieć ich dobro? David DeGrazia udziela odpowiedzi na te pytania, a następnie bada ich konsekwencje dla sposobu w jaki traktujemy zwierzęta.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

Więcej szczegółów

33,16 zł brutto

34,90 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Prawa zwierząt
Podtytuł Bardzo krótkie wprowadzenie
Autor David DeGrazia
Wydawnictwo Nomos
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2014
Format 195 x 122 mm
Oprawa MKS-miękka ze skrzydełkami
Liczba stron 182
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-141-6

Więcej informacji

Czy zwierzęta posiadają prawa osobiste? Jeżeli tak, to jakie następstwa niesie za sobą ten fakt? Jak wygląda życie psychiczne zwierząt i jak należy rozumieć ich dobro? David DeGrazia udziela odpowiedzi na te pytania, a następnie bada ich konsekwencje dla sposobu w jaki traktujemy zwierzęta. Kontekstem jego rozważań są nasze zwyczaje żywieniowe, ogrody zoologiczne i doświadczenia naukowe.

W ramach tak zwanego szowinizmu gatunkowego (speciesism) nauczyliśmy się usprawiedliwiać krzywdę zwierząt względami ekonomii. Hodowane przemysłowo zwierzęta doznają ogromnych cierpień tylko dlatego, że tak jest taniej. W tym kontekście zawarta w książce dyskusja nad moralnym statusem zwierząt staje się niezwykle istotna.

Jest to idealne wprowadzenie do zagadnienia. David DeGrazia napisał znakomitą rzecz, przedstawiając kluczowe problemy w wyważony sposób. Uczynił to w opracowaniu, które jest krótkie i dobrze się czyta.

Prof. Peter Singer Uniwersytet Princeton

Jestem zdania, że książkę można z całym przekonaniem polecić jako przystępne i zasługujące na uwagę opracowanie, kompetentnie popularyzujące problematykę etycznego statusu zwierząt. Jest to praktycznie pierwsze tego rodzaju opracowanie na rynku polskim, wypełniające dotkliwą lukę i przyczyniające się do zainteresowania polskich czytelników problematyką etyki traktowania zwierząt.

Dr hab. Tomasz Pietrzykowski Uniwersytet Śląski w Katowicach


O autorze:

Dawid DeGrazia jest profesorem filozofii na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona w Waszyngtonie. Jest autorem książki Taking Animals Seriously: Mental Life and Moral Status (Cambridge 1996) oraz wielu artykułów z dziedziny filozofii i etyki. Jest także współwydawcą czasopisma „Biomedical Ethics”.

Napisz opinię
PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE David DeGrazia

PRAWA ZWIERZĄT. BARDZO KRÓTKIE WPROWADZENIE David DeGrazia


Śledź nas na Facebooku