Weganizm, wegetarianizm, prawa zwierząt

Ostatnie wpisy

ŻYCIE KTÓRE MÓWI. NOWOCZESNA WSPÓLNOTA I ZWIERZĘTA Jolanta Bednarek Zobacz większe

ŻYCIE KTÓRE MÓWI. NOWOCZESNA WSPÓLNOTA I ZWIERZĘTA Jolanta Bednarek

VEGE-01193010

Nowy produkt

Książka jest erudycyjnym studium poświęconym kwestiom statusu i praw zwierząt. Niewątpliwą wartością tej nadzwyczaj interesującej i nowatorskiej pracy jest jej etyczny rys. Końcowy fragment książki jest propozycją zmian w sferze mentalnej i prawnej, które mogłyby polepszyć nasze współbycie z innymi istotami na tej planecie.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

Więcej szczegółów

39,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta
Autor Jolanta Bednarek
Wydawnictwo PWN-Wydawnictwo Naukowe
Miejsce wydania Warszawa
Rok wydania 2017
Format A-5
Oprawa MKS-miękka ze skrzydełkami
Liczba stron 130
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-01-19301-0
EAN/UPC 9788301193010
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Książka Joanny Bednarek, dwukrotnej już finalistki Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi, jest erudycyjnym studium poświęconym kwestiom statusu i praw zwierząt. Esej jest próbą naszkicowania pewnych elementów genealogii statusu zwierząt w dyskursie nowożytnej wspólnoty politycznej - wraz z ich paradoksami, niekonsekwencjami, ograniczeniami i szansami dla prozwierzęcej polityki. Autorka skupia się przede wszystkim na mowie i życiu, które uznaje za podstawowe kategorie wyznaczające przestrzeń myślenia o politycznym wymiarze relacji ludzi z nie-ludzkimi zwierzętami.

Zdaniem Autorki, przyczyną większości ograniczeń w ujmowaniu tej polityki (w tym problemów związanych z biopolitycznym podejściem do życia zwierzęcego i ludzkiego) jest myślenie o życiu jako niemym, będącym przeciwieństwem bądź zewnętrzem mowy. Można więc pozbyć się ich (choćby częściowo), jeśli uznamy życie za przede wszystkim mówiące, wytwarzające znaki.

Autorka sięga do bardzo wielu tekstów, przywołuje w większości najnowsze koncepcje, jak choćby biosemiotykę.

Niewątpliwą wartością tej nadzwyczaj interesującej i nowatorskiej pracy jest jej etyczny rys, który w tym przypadku nie jest zamknięty w horyzoncie antropocentryzmu, lecz go przekracza. Końcowy fragment książki jest propozycją zmian, zmian nie tylko w sferze mentalnej, ale także i prawnej, które mogłyby polepszyć nasze współbycie z innymi istotami na tej planecie.

[opis wydawcy]

Napisz opinię
ŻYCIE KTÓRE MÓWI. NOWOCZESNA WSPÓLNOTA I ZWIERZĘTA Jolanta Bednarek

ŻYCIE KTÓRE MÓWI. NOWOCZESNA WSPÓLNOTA I ZWIERZĘTA Jolanta Bednarek


Śledź nas na Facebooku