Weganizm, wegetarianizm, prawa zwierząt

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-10%

DZIKA SPRAWIEDLIWOŚĆ. MORALNE ŻYCIE ZWIERZĄT Marc Bekoff, Jessica Pierce Zobacz większe

DZIKA SPRAWIEDLIWOŚĆ. MORALNE ŻYCIE ZWIERZĄT Marc Bekoff, Jessica Pierce

VEGE-78863908

Nowy produkt

"Autorzy książki bardzo sugestywnie pokazują, iż moralność może pochodzić „z natury”. Przy czym nie odziera to nas, ludzi, z wyjątkowości, lecz zbliża do innych istot zamieszkujących z nami Ziemię". [Stefan Jakimiuk, WWF Polska]

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

Więcej szczegółów

44,91 zł brutto

49,90 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Dzika sprawiedliwość
Podtytuł Moralne życie zwierząt
Autor Marc Bekoff, Jessica Pierce
Wydawnictwo Copernicus Center Press
Miejsce wydania Kraków
Rok wydania 2018
Format A-5
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 270
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7886-390-8
EAN/UPC 9788378863908
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

"Czy zwierzęta są zdolne do empatii, traktują się fair, współpracują i pomagają sobie nawzajem w kłopotach? Krótko mówiąc, czy zwierzęta przejawiają inteligencję moralną?

Najnowsze badania naukowe rozbijają ustalone granice między ludźmi i zwierzętami, zmuszając nas do poszerzenia horyzontów i rewizji przestarzałych stereotypów dotyczących tego, co zwierzęta mogą, a czego nie mogą myśleć, robić i czuć.

Marc Bekoff i Jessica Pierce, łącząc wieloletnie doświadczenie i badania z zakresu poznania, dowodzą, że zwierzęta posiadają szeroki repertuar zachowań moralnych. Nie tylko wykazują się poczuciem sprawiedliwości i wzajemności, ale też są zdolne do ufności, wybaczania i empatii.

Dzika sprawiedliwość przedstawia nie tylko aktualny stan wiedzy, lecz także prowokuje do przemyślenia naszych relacji ze zwierzętami i naszych wobec nich obowiązków".

"Dzika Sprawiedliwość to bardzo inspirująca lektura. Książka wpisuje się w nurt myślenia oddającego zwierzętom coraz więcej odczuć, zdolności i pojęć, zarezerwowanych dotychczas jedynie dla człowieka. Autorzy książki bardzo sugestywnie pokazują, iż moralność może pochodzić „z natury”. Przy czym nie odziera to nas, ludzi, z wyjątkowości, lecz zbliża do innych istot zamieszkujących z nami Ziemię. Szczerze polecam!"
– Stefan Jakimiuk, WWF Polska

"Ta książka przekonuje, że należy zachować otwarty umysł w stosunku do zwierząt innych niż ludzie".
– „New Scientist”

Marc Bekoff – emerytowany profesor ekologii i biologii ewolucyjnej na University of Colorado w Boulder. Laureat Exemplar Award przyznanej przez Animal Behavior Society za istotny wkład w badania nad zachowaniami zwierząt.

Jessica Pierce – amerykańska bioetyk, filozof i pisarka. Jej prace skupiają się na relacjach ludzi i zwierząt. Autorka licznych książek, m.in. Morality Play: Case Studies in Ethics.

Napisz opinię
DZIKA SPRAWIEDLIWOŚĆ. MORALNE ŻYCIE ZWIERZĄT Marc Bekoff, Jessica Pierce

DZIKA SPRAWIEDLIWOŚĆ. MORALNE ŻYCIE ZWIERZĄT Marc Bekoff, Jessica Pierce


Śledź nas na Facebooku