Weganizm, wegetarianizm, prawa zwierząt

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-30%

MISTERIUM ŻYCIA ZWIERZĄT Karsten Brensing Zobacz większe

MISTERIUM ŻYCIA ZWIERZĄT Karsten Brensing

VEGE-24166169

Nowy produkt

Tajemny język, niewiarygodne praktyki seksualne, imprezowanie, myślenie abstrakcyjne, uczucia i marzenia.

Na podstawie najnowszych badań naukowych i własnych obserwacji Karsten Brensing, biolog morski i doktor etologii, odkrywa przed nami niezbadane tajemnice życia zwierząt.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

Więcej szczegółów

31,36 zł brutto

44,80 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Misterium życia zwierząt
Autor Karsten Brensing
Wydawnictwo Amber
Miejsce wydania Warszawa
Rok wydania 2018
Format A-5
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 430
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-241-6616-9
EAN/UPC 9788324166169
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

"Delfiny nawołują się po imieniu, a orki żyją w kulturze liczącej ponad 700 000 lat. Szympansy prowadzą wojny strategiczne, a małpy bonobo uwielbiają sprośne pogaduszki. Pisklęta kaczek zdają skomplikowane testy na abstrakcyjne myślenie, a ślimaki z własnej woli robią rundki w kołowrotkach dla chomików. Owady używają narzędzi, a ryby bawią się termometrami. Szczury uwielbiają imprezować, a kruki zjeżdżać na sankach po ośnieżonych dachach. Mrówki rozpoznają się w lustrze i stroją przed powrotem do domu. Psy karzą za nielojalność, ale potrafią wybaczyć, jeśli się przeprosi. Pająki wybierają zawód odpowiadający ich osobowości i osobistym preferencjom. A my ludzie nie przestajemy się dziwić...

Od wielorybów śpiewających co roku nowe pieśni, po orangutany eksperymentujące z erotycznymi gadżetami i sekslalkami własnej roboty Karsten Brensing ukazuje fascynujące bogactwo przeżyć i emocji zwierząt: o czym marzą, jak tworzą wspólnoty, jakich obyczajów przestrzegają, jakie obrzędy odprawiają i jakie zasady moralne wyznają. Odsłania świat, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy – zdumiewająco podobny do naszego".

[z informacji na okładce]

Dzięki rozwojowi nowych technik badawczych ostatnie dziesięciolecia obfitowały w wiele odkryć niezwykłych uzdolnień zwierząt. Granica pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem nigdy jeszcze nie była tak niejednoznaczna. Trudno jednak śledzić tysiące publikacji, by być na bieżąco z rozwojem wiedzy, i dobrze, że ktoś podjął się trudu przybliżenia tej wiedzy czytelnikom. Chwała za to autorowi! Chwała wydawcy i ukłony dla tłumaczy. Lekko nie było!

– dr Andrzej Kruszewicz, Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie

Ta książka mnie zachwyciła: opiera się na rzetelnych obserwacjach i otwiera przed czytelnikiem do niedawna niedostępny, bo równie jak ludzki zawiły świat relacji obowiązujących wśród bardzo różnych gatunków zwierząt. Czyta się ją jak wartki kryminał.

– Dorota Sumińska

Napisz opinię
MISTERIUM ŻYCIA ZWIERZĄT Karsten Brensing

MISTERIUM ŻYCIA ZWIERZĄT Karsten Brensing


Śledź nas na Facebooku