Weganizm, wegetarianizm, prawa zwierząt

Ostatnie wpisy

SPÓR O PRAWA ZWIERZĄT Tomasz Pietrzykowski Zobacz większe

SPÓR O PRAWA ZWIERZĄT Tomasz Pietrzykowski

VEGE-75080179

Nowy produkt

Książka Tomasza Pietrzykowskiego w sposób syntetyczny opisuje zjawisko powstawania i rozwoju myśli społecznej nazywanej prawami zwierząt.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

Więcej szczegółów

14,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Spór o prawa zwierząt
Podtytuł Etyczne problemy prawa
Autor Tomasz Pietrzykowski
Wydawnictwo Sonia Draga
Miejsce wydania Katowice
Rok wydania 2007
Format A-6
Oprawa miękka
Liczba stron 148
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7508-017-9
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

"Zajmuję się ochroną zwierząt od 30 lat. Pamiętam jak dawno, dawno temu trudno było znaleźć jakiekolwiek materiały, dzięki którym mógłbym wzmocnić moją postawę korzystając z tekstów filozofów czy prawników. Kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z tekstami P. Singera czy T. Regana, były dla mnie jak otwarcie dotychczas zamkniętych granic. Dlatego bardzo się cieszę, że do rąk polskiego czytelnika trafia książka Tomasza Pietrzykowskiego, która w sposób syntetyczny opisuje zjawisko powstawania i rozwoju myśli społecznej nazywanej prawami zwierząt. Polacy kochają zwierzęta. Dzięki takim książkom, mam nadzieję, będziemy mogli jako społeczeństwo pogłębić naszą wiedzę o zupełnie innym świecie. Świecie pełnym miłości i cierpienia, którego często jesteśmy sprawcami. Obok nas żyją nasi bracia. Trzeba to dostrzec".

Tomasz Pietrzykowski - dr nauk prawnych, adiunkt w katedrze Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor m.in. monografii "Wsteczne działanie prawa i jego zakaz" (2004) oraz "Etyczne problemy prawa" (2005), wielu artykułów opublikowanych w czasopismach w kraju i za granicą, a ostatnio także rozdziału poświęconego prawu intertemporalnemu w wielotomowym "Systemie prawa prywatnego" (2007). Jego zainteresowania dotyczą zarówno problematyki relacji prawa i moralności, jak i konstrukcji, funkcjonowania oraz aksjologii porządku prawnego. Przez kilka lat jako radca prawny współpracował z jedną z renomowanych kancelarii prawnych przy dużych transakcjach gospodarczych. Powołany w grudniu 2005 roku na stanowisko wojewody śląskiego, został najmłodszym w Polsce i w dotychczasowej historii Śląska wojewodą.

Jacek Bożek, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

[z informacji na okładce]

Napisz opinię
SPÓR O PRAWA ZWIERZĄT Tomasz Pietrzykowski

SPÓR O PRAWA ZWIERZĄT Tomasz Pietrzykowski


Śledź nas na Facebooku