Socjologia

PÓŹNE MACIERZYŃSTWO Małgorzata Lesińska-Sawicka Zobacz większe

PÓŹNE MACIERZYŃSTWO Małgorzata Lesińska-Sawicka

NOM60490488

Nowy produkt

35,00 zł brutto

Cechy produktu

Autor Małgorzata Lesińska-Sawicka
Tytuł Późne macierzyństwo
Podtytuł Studium socjomedyczne
Wydawnictwo Zakład Wydawniczy NOMOS
Rok wydania 2008
Wersja językowa polska
Liczba stron 293
Format A-5
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-48-8

Więcej informacji

Małgorzata Lesińska-Sawicka, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, adiunkt w Katedrze Pielęgniarstwa Akademii Pomorskiej w Słupsku. Autorka i współautorka publikacji z zakresu pielęgniarstwa, położnictwa, socjologii medycyny. Interesuje się zagadnieniami związanymi z rodzicielstwem, macierzyństwem, i także podstawami teoretycznymi współczesnego pielęgniarstwa.

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam pracę Pani Małgorzaty Lesińskiej-Sawickiej poświęconą analizie fenomenu późnego macierzyństwa analizowanego, co jest walorem tej pracy, wielowymiarowo. Tak więc wyeksponowane zostają uwarunkowania społeczne, kulturowe, religijne, biologiczne i medyczne. Temat późnego macierzyństwa, chociaż jest generalnie znanym faktem społecznym, nie był dotychczas wnikliwie badany i nie prowadzono nad nim szerzej zakrojonych socjomedycznych badań w Polsce. Praca Pani Lesińskiej-Sawickiej wypełnia tę lukę.
[z recenzji prof. Krystyny Slany]

Niezmiernie interesująco zostały przedstawione w pracy społeczno-kulturowe aspekty macierzyństwa, bowiem Autorka miała tutaj szczególną okazję do pokazania nie tylko stereotypowej roli matki, ale wartości samego macierzyństwa dla pozycji kobiety i dla jej miejsca w rodzinie i w społeczeństwie oraz całego bogactwa norm obyczajowych i prawnych oraz religijnych wiążących się ze statusem matki. [z recenzji prof. Anny Michalskiej]

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

PÓŹNE MACIERZYŃSTWO Małgorzata Lesińska-Sawicka

PÓŹNE MACIERZYŃSTWO Małgorzata Lesińska-Sawicka

Śledź nas na Facebooku