Pwm

Ostatnie wpisy

SZKOŁA NA KONTRABAS - MAXI. CZĘŚĆ 3 Grzegorz Frankowski Zobacz większe

SZKOŁA NA KONTRABAS - MAXI. CZĘŚĆ 3 Grzegorz Frankowski

PWM11606

Nowy produkt

30,00 zł

Cechy produktu

Autor Grzegorz Frankowski
Tytuł Szkoła na kontrabas - maxi. Część 3
Wydawnictwo Polskie Wydawnictwo Muzyczne [PWM]
Rok wydania 2018
Miejsce wydania Kraków [KR]
Numer wydania 1
Wersja językowa polska
Liczba stron 164
Format N-4
Oprawa miękka [MK]
ISBN/ISSN/ISMN 979-0-2740-1119-2
EAN/UPC 9790274011192
Obsada kontrabas

Więcej informacji

Trzecia część podręcznika Szkoła na kontrabas – Maxi zawiera uzupełnienie oraz podsumowanie zagadnień technicznych i wykonawczych zawartych w dwóch poprzednich częściach – Mini i Midi. W całości Szkoły na kontrabasopracowany został kompletny zestaw pozycji obejmujący całą skalę instrumentu. Pozycja kciukowa, dotychczas pomijana w nauczaniu podstawowym, opisana jest tutaj szeroko i na różne sposoby. Zastosowany został podział na trzy stopnie, wyznaczone przez oparcie kciuka na kolejnych flażoletach naturalnych. Wyodrębnienie trzech stopni pozycji kciukowej, choć czysto teoretyczne, może ułatwić uczniowi orientację na gryfie w wysokich rejestrach. Pozycja kciukowa może być wprowadzona na dowolnym etapie edukacji ucznia równolegle do innych pozycji. Ćwiczenia w niższych pozycjach powinny być wtedy transponowane o oktawę i wykonywane z zastosowaniem palcowania w pozycji kciukowej.

Pracę dopełniają: kompletny zakres flażoletów naturalnych stosowanych w praktyce wykonawczej, zasady dobrego ćwiczenia niezbędne na każdym etapie edukacji oraz nowe wzory ćwiczenia gam i pasaży. Te ostatnie, mało popularne wśród uczniów, zostały przedstawione w kreatywny sposób i uzupełnione ćwiczeniami kształtującymi świadomość dźwiękową, stając się wstępem do nauki improwizacji. Kontynuację tego zagadnienia uczeń znajdzie już w fachowej literaturze tematu.

 

Podsumowaniem Szkoły na kontrabas – Maxi jest zestaw gam w obrębie dwóch oktaw, obejmujący całą skalę instrumentu oraz progresja pasaży oparta na kolejnych stopniach koła kwintowego. To ostatnie ćwiczenie rozwija wyobraźnię harmoniczną ucznia, zmuszając do budowania kolejnych akordów nowej tonacji od tego samego dźwięku oraz doskonale dopełnia materiał całego podręcznika w zakresie poznania kompletnej topografii gryfu we wszystkich jego rejestrach.

Opinie

Napisz opinię

SZKOŁA NA KONTRABAS - MAXI. CZĘŚĆ 3 Grzegorz Frankowski

SZKOŁA NA KONTRABAS - MAXI. CZĘŚĆ 3 Grzegorz Frankowski

Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku