Psychologia i socjologia

MIT JUNGA Anna Zasuń Zobacz większe

MIT JUNGA Anna Zasuń

NOM76881348/B-0.7

Nowy produkt

Struktura książki pomaga odkryć Jungowskie doświadczenie metanoiczno-psychotyczne.

Praca stanowi syntezę upowszechniającą wiedzę dotyczącą najtrudniejszych tematów poruszanych przez koncepcję Junga.

Więcej szczegółów

52,00 zł

Cechy produktu

Autor Anna Zasuń
Tytuł Mit Junga
Wydawnictwo Nomos
Rok wydania 2013
Miejsce wydania Kraków
Wersja językowa polska
Liczba stron 407
Format B-5
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-134-8

Więcej informacji

Struktura książki pomaga odkryć Jungowskie doświadczenie metanoiczno-psychotyczne. To doświadczenie chce zrozumieć sam Jung, a także autorka pracy. Podąża ona zatem w swoim procesie rozumienie drogą, którą przeszedł Jung. Pokazuje nam nie tylko biografię i psycho-biografię Junga, ale ujawnia i rozwija ślady historyczno-duchowe i związane z nimi symbole, do których nawiązywał, które go fascynowały, i które zezwalały mu na fragmentaryczne samorozumienie. […] Życie myśli Junga rozwija się na obszarach trudnych do zakwalifikowania. Nie kwitnie w obszarze filozofii, ani w obszarze psychologii, ani też w obszarze psychiatrii. Praca stanowi syntezę upowszechniającą wiedzę dotyczącą najtrudniejszych tematów poruszanych przez koncepcję Junga.

Z recenzji prof. dr hab. Zofii Rosińskiej

Nie jest łatwo wnikać w uwarunkowania i osobiste motywy twórczości tak wielkich postaci jak Carl Gustav Jung. Jego trudne do ogarnięcia dzieło, zarówno pod względem objętości, jak i wielości wątków i płaszczyzn rozumienia, stawia przed czytelnikiem, a tym bardziej przed badaczem trudne zadanie. […] Jest bardzo mało opracowań, które by w doświadczeniach życiowych samego Junga poszukiwały podstawowego źródła jego Septem sermones. W tym temacie książka stanowi oryginalny wkład w dyskusję nad psychologią analityczną. Ostrożne podejście do tej kwestii prezentowane przez Autorkę poszukującą – zgodnie z naczelnym postulatem nauki – przede wszystkim prawdy poza możliwą fikcją dało bardzo dobry rezultat.

Z recenzji prof. dra hab. Łukasza TrzcińskiegoAnna Zasuń – doktor nauk humanistycznych, ukończyła religioznawstwo w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuje w Instytucie Nauk Politycznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest sekretarzem Częstochowskiego go Oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz redaktorem tematycznym i członkiem rady naukowej rocznika „Res Politicae”. Do jej zainteresowań naukowych należą: psychologia analityczna Carla Gustava Junga, psychologia społeczna i polityki, problemy komunikowania międzykulturowego, a także historia porównawcza religii. Ponadto interesuje się studiami nad melancholią oraz psychologicznym wymiarem metaforyki w literaturze pięknej, przede wszystkim w twórczości Hermana Hessego. Publikowała m.in. w Nomosie, Eneteii i Wydawnictwie Adam Marszałek.

Opinie

Napisz opinię

MIT JUNGA Anna Zasuń

MIT JUNGA Anna Zasuń

Struktura książki pomaga odkryć Jungowskie doświadczenie metanoiczno-psychotyczne.

Praca stanowi syntezę upowszechniającą wiedzę dotyczącą najtrudniejszych tematów poruszanych przez koncepcję Junga.

Śledź nas na Facebooku