Psychologia i socjologia

Ostatnie wpisy

Katarzyna Iwińska BYĆ I DZIAŁAĆ W SPOŁECZEŃSTWIE. DYSKUSJE WOKÓŁ TEORII PODMIOTOWEGO SPRAWSTWA Zobacz większe

Katarzyna Iwińska BYĆ I DZIAŁAĆ W SPOŁECZEŃSTWIE. DYSKUSJE WOKÓŁ TEORII PODMIOTOWEGO SPRAWSTWA

NOM

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

45,00 zł

Cechy produktu

Autor Katarzyna Iwińska
Tytuł Być i działać w społeczeństwie
Podtytuł Dyskusje wokół teorii podmiotowego sprawstwa
Wydawnictwo Nomos
Rok wydania 2015
Miejsce wydania Kraków [KR]
Wersja językowa polska
Liczba stron 228
Format B-5
Oprawa miękka [MK]
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-192-8

Więcej informacji

Moim zdaniem omawiana propozycja wydawnicza podejmuje bardzo ważny problem teorii społecznej, wykazuje bardzo dobrą orientację Autorki we współczesnej socjologii (a także w niektórych, potrzebnych tutaj, aspektach uprawiania dyscyplin pokrewnych), jej zdolność analitycznego a także syntetycznego myślenia, zdolność łączenia teorii społecznej z praktycznymi zagadnieniami społecznymi, które powinna ona wyjaśniać.
Prof. dr hab. Janusz Mucha

Praca ta składa się z sześciu rozdziałów, tworzących przejrzystą, dobrze skonstruowaną całość. (…) Kluczowy i w moim odczuciu najciekawszy, bo podejmuje się w nim kwestie ciągle jeszcze słabo opracowane w polskim piśmiennictwie, jest rozdział piąty. Jest on poświęcony koncepcjom działania podmiotowego trojga najwybitniejszych myślicieli zajmujących się tym zagadnieniem: Pierre’a Bourdieu, Margaret Archer i Anthonego Giddensa. Rozdziały – trzeci poświęcony Maxowi Weberowi i czwarty poświęcony Colemanowi, których koncepcje autorka omawia wnikliwie i z czymś co określiłbym jako swadę intelektualną, traktować można jako wprowadzenie do wspomnianego rozdziału piątego. W efekcie otrzymujemy bardzo ciekawe, ukazane w szerokiej perspektywie historycznej opracowanie jednego z kluczowych w teoriach socjologicznych problemu – sprawstwa podmiotowego.
Prof. dr hab. Andrzej Szpociński


O autorce:
Katarzyna Iwińska - doktor socjologii, adiunkt w Instytucie Socjologii Collegium Civitas, absolwentka Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii pan. Interesuje się problematyką sprawstwa, aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego, działalnością ngo w Polsce i socjologii środowiskowej. Jest współautorką i redaktorką opracowań z zakresu konsultacji społecznych, demokracji środowiskowej i partycypacyjnej. Poza pracą akademicką współtworzy Klub Myśli Społecznej Inicjatywy.

Opinie

Napisz opinię

Katarzyna Iwińska BYĆ I DZIAŁAĆ W SPOŁECZEŃSTWIE. DYSKUSJE WOKÓŁ TEORII PODMIOTOWEGO SPRAWSTWA

Katarzyna Iwińska BYĆ I DZIAŁAĆ W SPOŁECZEŃSTWIE. DYSKUSJE WOKÓŁ TEORII PODMIOTOWEGO SPRAWSTWA

Śledź nas na Facebooku