Psychologia i socjologia

Ostatnie wpisy

Margaret S.Archer CZŁOWIECZEŃSTWO. PROBLEM SPRAWSTWA Zobacz większe

Margaret S.Archer CZŁOWIECZEŃSTWO. PROBLEM SPRAWSTWA

NOM

Nowy produkt

69,00 zł

Cechy produktu

Autor Margaret S.Archer
Tytuł Człowieczeństwo
Podtytuł Problem sprawstwa
Wydawnictwo Nomos
Wersja językowa polska
Liczba stron 344
Format B-5
Oprawa broszurowa
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-125-6

Więcej informacji

Kartezjańska jasność wywodu Archer, nawiązująca do najlepszych dokonań brytyjskiej filozofii analitycznej, stawia czytelnika w intrygującej, choć wciągającej roli asystenta przyglądającego się z bliska precyzji, z jaką autorka operuje swym analitycznym lancetem. Właśnie te perfekcyjne cięcia odsłaniają kolejne warstwy czy pokłady agency, sprężyny ludzkiego działania, uwarunkowania i okoliczności, w jakich wyłania się i aktualizuje ludzka tożsamość.
Aleksander Manterys

Książka Margaret S. Archer zawiera zarówno interesującą i krytyczną prezentację, jak i analizę istotnych współczesnych nurtów refleksji socjologicznej. Jest ona oryginalną i ważną dla współczesnej socjologii propozycją teoretyczną. Jej udostępnienie polskiemu czytelnikowi znacznie wzbogaci ofertę dostępnych w języku polskim fundamentalnych książek dla współczesnych sporów socjologicznych. Trudno bowiem wyobrazić sobie charakter tych sporów bez obecności w nich prac Archer.
Andrzej Niesporek

Książka przynosi rewindykację pojęcia ludzkości, które uległo filozoficznej destrukcji w ostatnich dziesięcioleciach, zwłaszcza na skutek działań reprezentantów postmodernizmu. Autorka odrzuca te nurty współczesnej teorii (filozofii) społecznej, które umniejszają ludzkie wartości i możliwości oraz dowodzi, że bycie człowiekiem zależy od interakcji z realnym światem, gdzie praktyka staje się ważniejsza od języka w procesie wyłaniania się samoświadomości, myśli, emocjonalności i tożsamości osobowej. Książka ta została uznana za jedno z najważniejszych dzieł teorii społecznej.
Marek Kucia

Opinie

Napisz opinię

Margaret S.Archer CZŁOWIECZEŃSTWO. PROBLEM SPRAWSTWA

Margaret S.Archer CZŁOWIECZEŃSTWO. PROBLEM SPRAWSTWA

Śledź nas na Facebooku