Psychologia i socjologia

Ostatnie wpisy

SAMOBÓJSTWA ALTRUISTYCZNE Adam Czabański Zobacz większe

SAMOBÓJSTWA ALTRUISTYCZNE Adam Czabański

NOM

Nowy produkt

58,80 zł

Cechy produktu

Autor Adam Czabański
Tytuł Samobójstwa altruistyczne
Podtytuł Formy manifestacji, mechanizmy i społeczne reperkusje zjawiska
Wydawnictwo Zakład Wydawniczy NOMOS
Rok wydania 2009
Wersja językowa polska
Liczba stron 509
Format B-5
Oprawa twarda
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-72-3

Więcej informacji

Adam Czabański – adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, kierownik Pracowni Socjologii Zdrowia i Patologii Społecznych, adiunkt w Katedrze Socjologii Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu; członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej, Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest autorem ponad 100 publikacji naukowych. Jego zainteresowania badawcze obejmują: zachowania dewiacyjne zwłaszcza samobójstwa młodzieży, podczas wojny, związane z kataklizmami przyrodniczymi i inne; pomoc społeczną; socjologię zdrowia oraz szeroko pojętą problematykę demograficzną.

Całość opracowania składa się z pięciu rozdziałów, logicznie z sobą powiązanych, ukazujących z rozmaitych perspektyw teoretycznych i empirycznych problem samobójstw altruistycznych. Czytelnik otrzymuje do lektury swoistą summę socjologiczną dotyczącą samobójstw, stawiającą jej autora wśród wybitnych polskich uczonych zajmujących się problematyką suicydologiczną. Praca ta nie ma odpowiedników w polskiej literaturze socjologicznej, a do pewnego stopnia i w europejskiej.
[z recenzji ks. prof. Janusza Mariańskiego]

Adam Czabański jest autorem wielu naukowych publikacji dotyczących zjawiska samobójstw. Jest on niewątpliwie wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie suicydologii. Opinię tę potwierdza przygotowana przez niego praca na temat samobójstw altruistycznych. Problematyka ta, mało dotąd rozpoznana w polskiej literaturze naukowej, jest w tej pracy przedmiotem gruntownych studiów i analiz. Wielką zaletą tego opracowania jest ukazanie mnogości społecznych manifestacji analizowanego zjawiska, pokazanie odmiennych mechanizmów rządzących tymi zjawiskami a także reakcji opinii publicznej na te wydarzenia.
[z recenzji prof. Jana Włodarka]

Opinie

Napisz opinię

SAMOBÓJSTWA ALTRUISTYCZNE Adam Czabański

SAMOBÓJSTWA ALTRUISTYCZNE Adam Czabański

Śledź nas na Facebooku