Psychologia i socjologia

Ostatnie wpisy

KŁOPOTY Z DUCHOWOŚCIĄ. SZKICE Z POGRANICZA PSYCHOLOGII Bartłomiej Dobroczyński Zobacz większe

KŁOPOTY Z DUCHOWOŚCIĄ. SZKICE Z POGRANICZA PSYCHOLOGII Bartłomiej Dobroczyński

NOM60490983

Nowy produkt

Coraz częściej ludzie zwracają się do psychologów z problemami, które trudno nazwać inaczej, niż „kłopoty z duchowością”. Wśród nich na czoło wysuwają się takie kwestie, jak poszukiwanie sensu życia i narastające poczucie egzystencjalnej pustki w globalnym, przeładowanym informacją świeciee.

Więcej szczegółów

42,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Kłopoty z duchowością
Podtytuł Szkice z pogranicza psychologii
Autor Bartłomiej Dobroczyński
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2009
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 212
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-98-3

Więcej informacji

Bartłomiej Dobroczyński (ur. 1958) – doktor habilitowany w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się genezą i historią idei nieświadomości, dziejami polskiej myśli psychologicznej i psychoanalizy, irracjonalizmem, alternatywnymi formami duchowości, fenomenem New Age oraz kulturą popularną. Jest autorem książek: New Age (wydanie polskie i włoskie), III Rzesza Popkultury i inne stany, Idea nieświadomości w polskiej myśli psychologicznej przed Freudem oraz Historia polskiej myśli psychologicznej (wspólnie z Teresą Rzepą). Stały współpracownik „Listu” oraz popularnego pisma psychologicznego „Charaktery”.

''Coraz częściej ludzie zwracają się do psychologów z problemami, które trudno nazwać inaczej, niż „kłopoty z duchowością”. Wśród nich na czoło wysuwają się takie kwestie, jak: poszukiwanie sensu życia i narastające poczucie egzystencjalnej pustki w globalnym, przeładowanym informacją świecie; dojmujący brak rytuałów inicjacyjnych w kulturze Zachodu; trudne paradoksy męskości i kobiecości; możliwość spełnienia w innych systemach religijnych, niż ten w którym się urodziło; poszukiwanie własnej tożsamości i odbudowa utraconego poczucia wspólnoty. Czy jest jeszcze możliwa religijność po Darwinie? Co wspólnego z mistykami mają zwolennicy sportów ekstremalnych? Czy dusza na zawsze już zniknęła z psychologii? Dlaczego rock’n’roll (a także współczesna elektroniczna muzyka taneczna) może mieć duchowy potencjał? Czy możliwe jest, że nasza prawdziwa tożsamość jest nam całkowicie nieznana? Co współczesne feministki zawdzięczają Helenie Bławatskiej? Czy sposób w jaki się bawimy i robimy zakupy, świadczy o naszej kondycji duchowej? Dlaczego lepiej nie chcieć być szamanem? Książka Kłopoty z duchowością nie udziela na te pytania jednoznacznych odpowiedzi – bowiem one prawdopodobnie nie istnieją – ale pozwala każdemu na wyrobienie sobie własnego zdania''.

Napisz opinię
KŁOPOTY Z DUCHOWOŚCIĄ. SZKICE Z POGRANICZA PSYCHOLOGII Bartłomiej Dobroczyński

KŁOPOTY Z DUCHOWOŚCIĄ. SZKICE Z POGRANICZA PSYCHOLOGII Bartłomiej Dobroczyński


Śledź nas na Facebooku