Psychologia i socjologia

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-10%

SPOŁECZEŃSTWO MARNOTRAWCÓW? FUNKCJE I STATUS NORMY NIE MARNOWANIA ŻYWNOŚCI Ariel Modrzyk Zobacz większe

SPOŁECZEŃSTWO MARNOTRAWCÓW? FUNKCJE I STATUS NORMY NIE MARNOWANIA ŻYWNOŚCI Ariel Modrzyk

NOM76885360

Nowy produkt

Marnotrawstwo jest zjawiskiem bezpośrednio związanym z konsumpcją, globalizacją ekonomiczną, usuwaniem odpadów oraz użyciem pestycydów. Jest jednocześnie tak samo szkodliwe, jak i niezbędne do funkcjonowania i reprodukcji życia społecznego oraz systemu kapitalistycznego. (...)

Więcej szczegółów

59,40 zł brutto

66,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Społeczeństwo marnotrawców?
Podtytuł Funkcje i status normy niemarnowania żywności
Autor Ariel Modrzyk
Wydawnictwo Nomos
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2019
Format B-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 375
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-536-0
EAN/UPC 9788376885360
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

(...) 

Współistnienie tych dwóch przeciwnych wymiarów stanowi niesamowity paradoks, który potęguje rozwój oraz krytykę zjawiska marnotrawstwa w tym samym czasie. Społeczeństwo marnotrawców? to praca dokonująca imponującego wysiłku intelektualnego, aby ten paradoks wyeksponować. Jest to książka, która bada funkcje społeczne marnotrawstwa, a także równoległą proliferację krytyki tego zjawiska. Co więcej, monografia, badając te dwa aspekty, obejmuje w istocie wszystkie wątki związane z tym zjawiskiem. Ariel Modrzyk prowadzi czytelnika w szybkim, ale nienarzucającym się tempie po ścieżkach zazwyczaj pełnych uprzedzeń i normatywnych wskazówek – od tradycyjnych perspektyw filozoficznych na temat marnotrawstwa do współczesnych praktyk dzielenia terytorium w ramach zjawiska freeganizmu.

Z recenzji dr hab. Adriany Micy

Ariel Modrzyk - doktor nauk społecznych, fizjoterapeuta, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor licznych publikacji w opracowaniach zbiorowych oraz czasopismach, takich jak: „Kultura i Społeczeństwo”, „Kultura Współczesna”, „Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny”, „Kultura Popularna”, „Czas Kultury”, „Praktyka Teoretyczna”. Zainteresowania naukowe: socjologia życia  codziennego, teoria socjologiczna, socjologia jedzenia, socjologia ciała, posthumanizm. Autor książki Pomiędzy normatywizmem a realizmem. Od teorii uznania Axela Honnetha do radykalnie refleksyjnej krytyki społecznej.

Napisz opinię
SPOŁECZEŃSTWO MARNOTRAWCÓW? FUNKCJE I STATUS NORMY NIE MARNOWANIA ŻYWNOŚCI Ariel Modrzyk

SPOŁECZEŃSTWO MARNOTRAWCÓW? FUNKCJE I STATUS NORMY NIE MARNOWANIA ŻYWNOŚCI Ariel Modrzyk


Śledź nas na Facebooku