Proza południowoamerykańska

Ostatnie wpisy

SZLAKIEM WIELORYBA Francisco Coloane [antykwariat] Zobacz większe

SZLAKIEM WIELORYBA Francisco Coloane [antykwariat]

ANT-952

Używane

Ostatnie egzemplarze!

16,00 zł

Cechy produktu

Autor Francisco Coloane
Tytuł Szlakiem wieloryba
Wydawnictwo Noir Sur Blanc
Rok wydania 2000
Miejsce wydania Warszawa
Wersja językowa polska
Liczba stron 232
Oprawa miękka [MK]
ISBN/ISSN/ISMN 83-88459-31-7
Uwagi Książka używana

Więcej informacji

"Francisco Coloane, nieznany dotąd polskim czytelnikom pisarz chilijski, urodził się w 1910 roku na wyspie Chiloé, w południowej części wybrzeża Chile. Syn kapitana statku wielorybniczego, sam również w młodości polował na wieloryby i foki, przemierzając cały olbrzymi obszar na południe do wyspy, poprzez Cieśninę Magellana aż po Morze Bellingshausena i Antarktydę. Twórczość Francisco Coloane uhonorowana została licznymi nagrodami, między innymi chilijską państwową nagrodą literacką w roku 1964. Jego powieści i opowiadania przełożono na wiele języków. Szczególny sukces dzieło chilijskiego pisarza odniosło we Francji, gdzie jego książki znalazły się na pierwszych miejscach list bestsellerów, a jego samego odznaczono tytułem kawalera Orderu Literatury i Sztuk.
Tworzywem jego pisarstwa jest życie w surowym, subantarktycznym klimacie, pośród nawykłych do trudów i niebezpieczeństw łowców fok i wielorybów, pasterzy na bezbrzeżnych połaciach pampy, niespotykanych nigdzie indziej zwierząt i roślin.
Szlakiem wieloryba jest pierwszą wydaną w Polsce powieścią z dorobku Francisco Coloane. Wątek wędrówki młodego Chilotańczyka poszukującego nieznanego ojca pozwala autorowi ukazać życie mieszkańców wyspy, rolników i wielorybników, wraz z ich pradawnymi zwyczajami i wierzeniami. Polowania na olbrzymiego płetwala błękitnego w drugiej części książki trudno nie porównywać z motywami Moby Dicka".
[z informacji na okładce]Podniszczona okładka.
Wnętrze książki - stan bardzo dobry minus.

Opinie

Napisz opinię

SZLAKIEM WIELORYBA Francisco Coloane [antykwariat]

SZLAKIEM WIELORYBA Francisco Coloane [antykwariat]

Śledź nas na Facebooku