Polityka i ekonomia

Ostatnie wpisy

OPORTET VOS NASCI DENUO. MYŚL SPOŁECZNO-POLITYCZNA JERZEGO BRAUNA Rafał Łętocha Zobacz większe

OPORTET VOS NASCI DENUO. MYŚL SPOŁECZNO-POLITYCZNA JERZEGO BRAUNA Rafał Łętocha

NOM

Nowy produkt

36,75 zł

Cechy produktu

Autor Rafał Łętocha
Tytuł \"Oportet vos nasci denuo\""
Podtytuł Myśl społeczno-polityczna Jerzego Brauna
Wydawnictwo Zakład Wydawniczy NOMOS
Rok wydania 2006
Wersja językowa polska
Liczba stron 334
Format A-5
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 83-60490-05-8

Więcej informacji

Jerzy Braun był postacią w kulturze polskiej i w polskim życiu narodowym XX wieku wyjątkową, w pewien sposób nie mającą odpowiedników.

Książka Rafała Łętochy to poważne i obszerne opracowanie z dziedziny polskiej myśli politycznej. Autor podjął się trudu zgromadzenia licznych źródeł i materiałów oraz wydawnictw dotychczas w pełni niewykorzystanych w badaniach nad bibliografią i twórczością Jerzego Brauna. Imponujący wykaz bibliografii zamieszczony na końcu książki wskazuje, że autor wykonał olbrzymią pracę badawczą (...). Z poznawczego punktu widzenia praca wnosi do dorobku historii polskiej myśli politycznej nową syntezę poświęconą postaci dotychczas mało znanej z analiz naukowych, ale niezwykle twórczej w ielu dziedzinach.
[Z recenzji prof. Jerzego Kornasia].

Dr Łętocha nie poszedł po najmniejszej i wygodnej linii oporu, tzn. studiowania i interpretowania wyłącznie twórczości dyskursywnej, świadomie nie zlekceważył tej części dorobku artystycznego Brauna, która jak przede wszystkim dramaty ma wprost kapitalne znaczenie dla wyjaśnienia jego historiozofii i metapolityki, a nawet jest wprost organicznie z nią związana.
(...) Mamy do czynienia z dziełem naukowo dojrzałym, intelektualnie kompetentnym i interpretacyjnie interesującym; penetrującym i porządkującym ważny obszar myśli polskiej.
[Z recenzji prof. Jacka Bartyzela]

Opinie

Napisz opinię

OPORTET VOS NASCI DENUO. MYŚL SPOŁECZNO-POLITYCZNA JERZEGO BRAUNA Rafał Łętocha

OPORTET VOS NASCI DENUO. MYŚL SPOŁECZNO-POLITYCZNA JERZEGO BRAUNA Rafał Łętocha

Śledź nas na Facebooku