Muzyka i taniec

Ostatnie wpisy

GITARA PIERWSZA KLASA Tatiana Stachak

EU0401

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

50,00 zł

Cechy produktu

Autor Tatiana Stachak
Tytuł Gitara pierwsza klasa
Podtytuł Podręcznik do nauki gry na gitarze klasycznej
Redakcja Marcin Kowalczyk
Ilustracje Małgorzata Flis
Wydawnictwo Euterpe
Rok wydania 2009
Miejsce wydania Kraków [KR]
Wersja językowa polsko-angielsko-niemiecka
Liczba stron 126
Format N-4
Oprawa miękka [MK]
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-88867-02-6
EAN/UPC 9788388867026

Więcej informacji

Podręcznik przeznaczony jest dla początkujących gitarzystów – najmłodszych dzieci rozpoczynających naukę gry na gitarze w wieku 6-9 lat. Materiał podzielony jest na cztery części:

I cz. – poświęcona jest grze na pustych strunach, II cz. – zawiera pierwsze ćwiczenia i melodie z udziałem lewej ręki, III cz. – zbiór prostych utworów dwugłosowych, IV cz. – zbiór utworów o charakterze podsumowującym.

Materiał podręcznika charakteryzuje się łagodnym stopniowaniem poziomu trudności, a duży wybór ćwiczeń i utworów na poszczególne problemy techniczne ma ułatwić ich opanowanie. Nowoczesnym rozwiązaniem dydaktycznym jest zastosowanie w publikacji metody polegającej na graniu w duecie ucznia i nauczyciela w początkowym etapie nauki. Atrakcyjne brzmienie duetów sprawia, że metoda ta pozwala rozwijać zarówno umiejętności techniczne, jak i wrażliwość i muzykalność ucznia. Ciekawym pomysłem jest też wprowadzenie ćwiczeń z elementami improwizacji. Szata graficzna publikacji przygotowana została z najwyższą dbałością. Podręcznik jest w całości kolorowo ilustrowany. Aby ułatwić dzieciom czytanie tekstu muzycznego w publikacji zastosowano powiększoną czcionkę nut, a poruszanie się po materiale podręcznika ułatwiają kolorowe ramki i ikony.

Publikacja wpisana jest do wykazu podręczników zalecanych do użytku szkolnego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opinie

Napisz opinię

GITARA PIERWSZA KLASA Tatiana Stachak

GITARA PIERWSZA KLASA Tatiana Stachak

Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku