Muzyka i taniec

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-40%

MAŁE ABC NA WIOLONCZELĘ Antoni Cofalik Zobacz większe

MAŁE ABC NA WIOLONCZELĘ Antoni Cofalik

PWM11555

Nowy produkt

21,00 zł brutto

35,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Małe abc na wiolonczelę
Autor Antoni Cofalik
Ilustracje Marcin Bruchnalski
Wydawnictwo PWM-Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2015
Format N4 stoj. 235 x 305 mm
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 22+20
Wersja językowa polsko-angielska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 979-0-2740-1070-6
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

"Małe ABC na wiolonczelę" Antoniego Cofalika to publikacja, która powstała z myślą o przedszkolakach wykazujących wczesne zainteresowanie muzyką. Jak pokazuje praktyka, wcześniejszy kontakt dziecka z muzyką i instrumentem pozwala mu potem bezstresowo oraz z techniczno-aparatową nadwyżką rozpoczynać edukację w szkole muzycznej, a postępy tak przygotowanego dziecka są z reguły dużo szybsze i bardziej harmonijne.


W urokliwym pod względem graficznym zbiorku "Małe ABC na wiolonczelę" znalazło się 36 krótkich utworków, piosenek dziecięcych, muzycznych opowieści, które dzieci mogą sobie najpierw wyklaskać, niektóre zaśpiewać, a po pokazie nauczyciela – zagrać. Powiększone i umieszczone na szerokiej pięciolinii nutki ułatwią naszym podopiecznym ich odczytanie, a następnie zapamiętanie granych melodii.


Jest dowiedzione, że dzieci, również te najmłodsze, uwielbiają grać z akompaniamentem, stąd pomysł dopisania akompaniamentów fortepianowych do najprostszych, początkowo granych tylko na pustych strunach, ćwiczeń.


Niezwykle ważne jest, aby na przedszkolnym etapie nauki czynność grania sprowadzała się do zabawy, w której dominuje przyjemność z uzyskanego efektu brzmieniowego. Dlatego tak istotne są tytuły zamieszczonych w "Małym ABC na wiolonczę" miniutworków. W najprostszych formach – cztero-, ośmio- i szesnastotaktach – dziecko próbuje odmalować dźwiękami konkretne sytuacje „z życia”, ma też możliwość wyrażania dziecięcych emocji i nastrojów, wczucia się w naturę ulubionego zwierzaka.


Materiał zawarty w "Małym ABC na wiolonczelę" może też z powodzeniem znaleźć zastosowanie w początkach nauki szkolnej, stanowiąc muzyczne dopełnienie wszelakiego rodzaju „szkół” oraz podręczników do nauczania początkowego. 

Napisz opinię
MAŁE ABC NA WIOLONCZELĘ Antoni Cofalik

MAŁE ABC NA WIOLONCZELĘ Antoni Cofalik


Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku