Muzyka i taniec

ABC NA KLARNET B LUB C. PODRĘCZNIK DO NAUKI GRY NA KLARNECIE DLA NAJMŁODSZYCH. KOMPLET Adam Brzozowski

PWM11261KOMP

Nowy produkt

57,15 zł brutto

127,00 zł brutto

Cechy produktu

Autor Adam Brzozowski
Tytuł ABC na klarnet B lub C
Podtytuł Podręcznik do nauki gry na klarnecie dla najmłodszych. Komplet
Ilustracje Zenon Andrzej Remi
Wydawnictwo Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Seria Klarnet
Rok wydania 2012/2013/2012
Miejsce wydania Kraków
Numer wydania 1
Wersja językowa polsko-angielsko-niemiecka
Liczba stron 91+103+33+11
Format N4 stoj. 235 x 305 mm
Oprawa miękka
Uwagi Bardzo przyjaźnie opracowana i pięknie ilustrowana publikacja.
Obsada Klarnet B lub C

Więcej informacji

Podręcznik przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-7 lat, rozpoczynających naukę gry na klarnecie. Zawarte w nim podstawowe wiadomości dotyczące budowy oraz zasad gry na tym instrumencie, oraz szereg ćwiczeń, wskazówek i drobnych utworów stanowią rzetelną pomoc zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela. Z podręcznika może korzystać nauczyciel, który znajdzie w nim wiele inspiracji i pełny, uszeregowany wykaz najważniejszych zagadnień, oraz uczeń, który dzięki prostym objaśnieniom i atrakcyjnej szacie graficznej może samodzielnie ćwiczyć w domu.


ABC na klarnet B lub C” część 2. Adama Brzozowskiego to kontynuacja autorskiego pomysłu na stworzenie podręcznika dla najmłodszych dzieci, rozpoczynających naukę gry zarówno na klarnecie B, jak i na klarnecie C. Autor, idąc śladami rozwiązań wprowadzonych w części pierwszej podręcznika, przekazuje dzieciom kolejne informacje z zakresu gry na instrumencie: wprowadza nowe dźwięki, nowe wartości rytmiczne, nowe tonacje, a także specjalnymi ćwiczeniami rozwija ważną umiejętność gry ze słuchu. Ale oprócz nowych wiadomości, pojawiają się w drugiej części podręcznika przypomnienia i powtórzenia zasad, które uczniowie znają z części pierwszej, ale które są istotne i ważne na każdym etapie gry. Trzyjęzyczna forma podręcznika (opisy i wyjaśnienia w języku polskim, angielskim i niemieckim) oraz wprowadzenie znanych melodii, zaczerpniętych tak z polskiego folkloru, jak i z tradycji ludowych innych krajów, pozwalają uczniom pogłębiać nie tylko wiedzę muzyczną, ale także kulturową. Podręcznik zawiera też zdjęcia, tabele i schematy chwytów, a wszystko to okraszone jest kolorowymi ilustracjami, które z pewnością umilą czas nauki.


Zbiór obejmuje 8 utworów, opracowanych na klarnet w stroju B lub C z towarzyszeniem fortepianu. Przeznaczony jest dla początkujących klarnecistów, którzy zaczynają swoją przygodę z grą na tym instrumencie. Proste utwory pozwolą młodym muzykom na wykonywanie pełnych kompozycji z towarzyszeniem fortepianu oraz cieszyć się wspólną grą z nauczycielem.

Utwory w publikacji:

  • Biały obłoczek
  • Przyjaciele
  • Śnieżynki
  • Przejażdżka kucykiem
  • Walczyk tyrolski
  • Zabawa na łące
  • Wróbelki
  • Zajęcza polka

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

ABC NA KLARNET B LUB C. PODRĘCZNIK DO NAUKI GRY NA KLARNECIE DLA NAJMŁODSZYCH. KOMPLET Adam Brzozowski

ABC NA KLARNET B LUB C. PODRĘCZNIK DO NAUKI GRY NA KLARNECIE DLA NAJMŁODSZYCH. KOMPLET Adam Brzozowski

Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku