Medycyna i farmacja

Ostatnie wpisy

EDUKACJA DIABETOLOGICZNA. STANDARD OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ CHOREGO NA CUKRZYCĘ Zobacz większe

EDUKACJA DIABETOLOGICZNA. STANDARD OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ CHOREGO NA CUKRZYCĘ

CON62182220

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

38,00 zł

Cechy produktu

Autor Izabella Uchmanowicz, Katarzyna Kubera-Jaroszewicz
Tytuł Edukacja diabetologiczna
Podtytuł Standard opieki pielęgnacyjnej chorego na cukrzycę
Wydawnictwo Continuo
Rok wydania 2012
Miejsce wydania Wrocław
Wersja językowa polska
Liczba stron 116
Format B-5
Oprawa miękka [MK]
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-62182-22-0

Więcej informacji

Cukrzyca, zwana także dżumą XXI w., stanowi jeden z najważniejszych problemów zdrowotnych współczesnej medycyny. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza liczba chorych na świecie wzrosła 6-krotnie.

Znaczące miejsce w kompleksowej terapii cukrzycy, poza głównymi formami jej leczenia (farmakoterapią, dietą, wysiłkiem fizycznym), zajmuje również edukacja. Ma ona na celu nie tylko wdrożenie chorych w samoopiekę i samokontrolę, a także przekazanie im i ich rodzinom wiedzy na temat zachowań zdrowotnych oraz przygotowanie do świadomej i efektywnej współpracy z zespołem leczącym, w którego skład wchodzą: lekarze diabetolodzy lub interniści mający doświadczenie z zakresu diabetologii, pielęgniarki przeszkolone w tym zakresie, osoby prowadzące edukację pacjentów, dietetycy, lekarze specjaliści (konsultanci), psycholodzy, a także lekarze podstawowej opieki medycznej.

Właściwie przeprowadzona edukacja pozwoli pacjentowi wypracować optymalny kompromis między ograniczeniami wprowadzanymi przez chorobę a sposobem życia możliwym do zaakceptowania przez niego.

Głównym celem niniejszej publikacji było opracowanie projektu standardu opieki pielęgniarskiej realizowanej wobec pacjenta chorującego na cukrzycę w odniesieniu do „Zaleceń klinicznych dotyczących postępowania u chorych na cukrzycę – 2011” opublikowanych przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne.

Przedstawione informacje dotyczące teoretycznych i praktycznych problemów, jakie pojawiają się w opiece nad chorym na cukrzycę, porządkują wiedzę na ten temat i wskazują jej najważniejsze elementy.

Opinie

Napisz opinię

EDUKACJA DIABETOLOGICZNA. STANDARD OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ CHOREGO NA CUKRZYCĘ

EDUKACJA DIABETOLOGICZNA. STANDARD OPIEKI PIELĘGNACYJNEJ CHOREGO NA CUKRZYCĘ

Śledź nas na Facebooku