Medycyna i farmacja

Ostatnie wpisy

PODSTAWY PSYCHOLOGI. PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW MEDYCYNY I KIERUNKÓW MEDYCZNYCH Zobacz większe

PODSTAWY PSYCHOLOGI. PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW MEDYCYNY I KIERUNKÓW MEDYCZNYCH

CON

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

65,00 zł

Cechy produktu

Tytuł Podstawy psychologii
Podtytuł Podręcznik dla studentów medycyny i kierunków medycznych
Redakcja Monika Talarowska, Antoni Florkowski, Piotr Gałecki
Wydawnictwo Continuo
Rok wydania 2011
Miejsce wydania Wrocław
Wersja językowa polska
Liczba stron 350
Format B-5
Oprawa miękka [MK]
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-62182-16-9
EAN/UPC 9788362182169

Więcej informacji

W ostatnich latach "podstawy psychologii" znalazły się w programach nauczania prawie wszystkich kierunków medycznych, oferowanych przez wyższe uczelnie w naszym kraju. Niestety nadal brakuje materiałów dydaktycznych, które pozwoliłyby wykładowcom przedstawić studentom w szczegółowy, a zarazem przystępny i ciekawy sposób informacje z tej dyscypliny, a samych studentów zachęcić do dodatkowego zgłębiania tajemnic mechanizmów rządzących psychiką człowieka.

"Podstawy psychologii. Podręcznik dla studentów medycyny i kierunków medycznych" to aktualne i nowoczesne źródło wiedzy, napisane przez osoby z wieloletnim doświadczeniem w różnych specjalnościach psychologii i psychiatrii (dydaktyków, pracowników naukowych i klinicystów), które starały się zapewnić mu jak najwyższy poziom merytoryczny. Autorzy odpowiedzieli zarówno na rosnące zainteresowanie problematyką psychologiczną nauczycieli akademickich i studentów kierunków medycznych, jak i na zapotrzebowanie praktykujących już przedstawicieli różnych specjalności medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem: lekarzy, stomatologów, fizjoterapeutów, ratowników medycznych oraz innych pracowników służby zdrowia. Podręcznik jest zatem przeznaczony dla tych wszystkich, którzy w codziennej praktyce z pacjentem wykorzystują wiedzę z zakresu psychologii klinicznej i stosowanej.

Publikacja prezentuje najistotniejsze współcześnie zagadnienia z zakresu psychologii klinicznej i stosowanej. Składa się z trzech części. Pierwsza stanowi wprowadzenie do problematyki psychologii. Omówiono w niej przedmiot psychologii jako nauki, jej kierunki, biologiczne podłoże funkcjonowania psychiki oraz poszczególne procesy psychiczne (emocje, motywacje, procesy poznawcze) i różnice indywidualne (osobowość, temperament, inteligencja). Część druga poświęcona została wybranym tematom z zakresu psychologii klinicznej. Zawarto w niej podstawowe informacje dotyczące diagnozy psychologicznej, zjawiska stresu, psychopatologii społecznej oraz opisano zasady udzielania pomocy psychologicznej. Zamieszczono tam również krótki przegląd wybranych zaburzeń psychicznych. W części trzeciej, poza analizą pojęcia psychologii zdrowia i psychosomatyki, skoncentrowano się na zagadnieniach związanych z sytuacją pacjenta chorego somatycznie oraz na zasadach współpracy przedstawicieli kierunków medycznych z pacjentem i jego rodziną.


ISBN 978-83-62182-16-9

Opinie

Napisz opinię

PODSTAWY PSYCHOLOGI. PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW MEDYCYNY I KIERUNKÓW MEDYCZNYCH

PODSTAWY PSYCHOLOGI. PODRĘCZNIK DLA STUDENTÓW MEDYCYNY I KIERUNKÓW MEDYCZNYCH

Śledź nas na Facebooku