Kultura, sztuka i dziedzictwo

Ostatnie wpisy

WSPÓŁCZESNA SZTUKA CHIŃSKA Monika Szmyt Zobacz większe

WSPÓŁCZESNA SZTUKA CHIŃSKA Monika Szmyt

NOM

Nowy produkt

Przedmiotem pracy są nowe trendy w sztuce chińskiej, które pojawiły się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza.

Jest to monografia w dużej mierze pionierska - w światowej literaturze przedmiotu można znaleźć niewiele opracowań poświęconych współczesnej kulturze artystycznej Chin, która jest bez wątpienia terra incognita dla człowieka Zachodu.

Więcej szczegółów

32,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Współczesna sztuka chińska
Podtytuł Tradycja klasyczna, socrealizm, estetyka zachodnia
Autor Monika Szmyt
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2007
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 200 + XV
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-39-6
EAN/UPC 9788360490396

Więcej informacji

Przedmiotem pracy są nowe trendy w sztuce chińskiej, które pojawiły się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Autorka umiejętnie i kompetentnie przybliża czytelnikowi kanony tradycyjnej sztuki chińskiej, przedstawia syntetycznie najważniejsze aspekty historii Chin oraz wskazuje, jak - w dialektyce lokalnej tradycji oraz zachodnich wpływów - wyłonił się fenomen współczesnej chińskiej twórczości artystycznej. Jest to monografia w dużej mierze pionierska - w światowej literaturze przedmiotu można znaleźć niewiele opracowań poświęconych współczesnej kulturze artystycznej Chin, która jest bez wątpienia terra incognita dla człowieka Zachodu.

Monika Szmyt - absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktorantka w Zakładzie Historii Sztuki Nowoczesnej w Instytucie Historii Sztuki UAM. Studiowała w School of African and Oriental Studies w Londynie. Autorka licznych tekstów o sztuce i kulturze chińskiej, publikuje m.in. w czasopismach: „Czas Kultury", „Autoportret", „Arteon". Zajmuje się problematyką modernizacji chińskiej sztuki oraz recepcją współczesnej chińskiej twórczości artystycznej w Europie.

Napisz opinię
WSPÓŁCZESNA SZTUKA CHIŃSKA Monika Szmyt

WSPÓŁCZESNA SZTUKA CHIŃSKA Monika Szmyt


Śledź nas na Facebooku