Kultura, sztuka i dziedzictwo

Ostatnie wpisy

TADEUSZ KOŚCIUSZKO-ARTYSTA. ALBUM Zobacz większe

TADEUSZ KOŚCIUSZKO-ARTYSTA. ALBUM

PWM12117

Nowy produkt

Album zatytułowany Tadeusz Kościuszko – Artysta to wyjątkowa publikacja, powstała z okazji 200. rocznicy śmierci bohatera. Zaprezentowana została po raz pierwszy na uroczystym koncercie w Pałacu Prezydenckim, zorganizowanym wspólnie z Kancelarią Prezydenta RP w ramach obchodów Roku Tadeusza Kościuszki.

Więcej szczegółów

69,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Tadeusz Kościuszko – Artysta
Podtytuł Album
Wydawnictwo PWM/DMP
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2018
Format N-4
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 64+26+80
Wersja językowa polsko-angielska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-224-5070-3
EAN/UPC 9788322450703
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Na całość publikacji składają się trzy komponenty. Pierwszy stanowi bogato ilustrowana książka, zawierająca popularnonaukowe eseje historyka sztuki – dra Pawła Ignaczaka oraz muzykologa – Adama T. Kukli, redaktora prowadzącego i autora koncepcji albumu.

 

Dopełnieniem obu tekstów jest drugi i trzeci element, czyli dwanaście reprodukcji dzieł rysunkowych Kościuszki oraz zeszyt nutowy. Znajdziemy w nim dwa polonezy i walca, których autorstwo przypisuje się samemu bohaterowi oraz z nim powiązane utwory innych twórców: Marsz triumfalny Józefa Elsnera, Kaprys i wariacje op. 10 Franciszka Lessla oraz Pomnik Tadeusza Kościuszki ułożony w muzyce i ofiarowany Kazimierza Nowakiewicza. Wszystkie dzieła przeznaczone są na fortepian.

Napisz opinię
TADEUSZ KOŚCIUSZKO-ARTYSTA. ALBUM

TADEUSZ KOŚCIUSZKO-ARTYSTA. ALBUM


Śledź nas na Facebooku