Książki

Ostatnie wpisy

Obniżka!

-20%

OJCIEC BROWN. TRZY NARZĘDZIA ŚMIERCI G. K. Chesterton - przód Zobacz większe

OJCIEC BROWN. TRZY NARZĘDZIA ŚMIERCI G. K. Chesterton

REP76746524

Nowy produkt

Gdybyście natknęli się na członka tego szczególnego klubu, „Dwunastu Prawdziwych Rybaków", wchodzącego do Hotelu Vernon na doroczną kolację klubową, zauważylibyście, że jego okrycie wieczorowe jest zielone, nie czarne. (...)

Więcej szczegółów

27,92 zł brutto

34,90 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Ojciec Brown
Podtytuł Trzy narzędzia śmierci
Tytuł oryginału The Father Brown Stories, Volume 3
Autor Gilbert Keith Chesterton
Tłumaczenie Martyna Plisenko
Wydawnictwo Replika
Miejsce wydania Zakrzewo
Rok wydania 2017
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 333
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7674-652-4
EAN/UPC 9788376746524
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Gdybyście natknęli się na członka tego szczególnego klubu, „Dwunastu Prawdziwych Rybaków", wchodzącego do Hotelu Vernon na doroczną kolację klubową, zauważylibyście, że jego okrycie wieczorowe jest zielone, nie czarne.

Gdybyście (zakładając, że macie tupet, by zwrócić się do takiej osobistości) zapytali go, dlaczego, przypuszczalnie odpowiedziałby, że to po to, by nie pomylono go z kelnerem. To wam zamknie usta. Jednak odejdziecie, pozostawiając za sobą zagadkę, jak dotąd nierozwiązaną, i historię wartą opowiedzenia.

Gdybyście (biorąc pod uwagę równie nieprawdopodobne założenie) mieli się spotkać z łagodnym, ciężko pracującym małym księdzem, nazywanym ojcem Brownem, i mieli go zapytać, co według niego było największym fartem w jego życiu, odpowiedziałby przypuszczalnie, że taki łut szczęścia przydarzył mu się w Hotelu Vernon, gdzie zapobiegł zbrodni, a być może uratował duszę, tylko dzięki temu, że usłyszał kilka kroków w korytarzu. Przypuszczalnie odczuwa odrobinę dumy z tego swojego wariackiego i wspaniale trafnego założenia, i możliwe, że się do niego odniesie. Ponieważ jednak jest wielce nieprawdopodobne, byście kiedykolwiek uzyskali dostatecznie wysoką pozycję w świecie towarzyskim, aby natknąć się na któregoś z „Dwunastu Prawdziwych Rybaków", bądź upadli dostatecznie nisko, by znaleźć się w slumsach i pośród kryminalistów, żeby znaleźć ojca Browna, obawiam się, że nigdy byście nie usłyszeli tej historii, chyba że ode mnie.

[fragment książki - strona 7]

Napisz opinię
OJCIEC BROWN. TRZY NARZĘDZIA ŚMIERCI G. K. Chesterton

OJCIEC BROWN. TRZY NARZĘDZIA ŚMIERCI G. K. Chesterton


Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku