Językoznawstwo i translatologia

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II [JAK12.2] Zobacz większe

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II [JAK12.2]

TER92223446

Nowy produkt

Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

Więcej szczegółów

42,00 zł

Cechy produktu

Czas wysyłki do 3 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności
Tytuł Oblicza komunikacji 1. Tom II
Podtytuł Perspektywy badań nad tekstem, dyskursem i komunikacją
Redakcja Irena Kamińska-Szmaj, Tomasz Piekot, Monika Zaśko-Zielińska
Wydawnictwo Tertium
Seria Język a komunikacja 12
Rok wydania 2006
Miejsce wydania Kraków
Wersja językowa polska
Liczba stron 472
Format A-5
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 83-922234-4-6

Więcej informacji

Pierwsza książka z serii "Oblicza komunikacji" poświęcona jest przyszłości i perspektywom badań nad komunikacją. Istotny jest przy tym kontekst kulturowy tego zagadnienia: żyjemy przecież w czasach, w których coraz częściej głosi się zmianę typu kultury. Symptomami tej nowej epoki są miedzy innymi kryzys słowa i ekspansja wizualności, przenikanie się wzorców komunikacyjnych i zanik wartości. Czy wobec powyższych przeobrażeń potrzebne są zmiany i uzupełnienia w ramach współczesnych dyscyplin, metodologii i teorii badawczych? Czy w tej sytuacji możliwe są wyczerpujące i spójne badania komunikacji, czy też niezbędna jest nowa humanistyka zintegrowana? Jak w świetle owych zmian rozumieć podstawowe pojęcia i terminy? Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdzie Czytelnik w niniejszej książce. Składa się na nią zbiór artykułów przedstawicieli różnych dyscyplin, a zatem także różnych punktów widzenia. I mimo że to dopiero początek wspólnych poszukiwań, jedno jest pewne: współpraca lingwistów, medioznawców, psychologów, socjologów, politologów i przedstawicieli innych dyscyplin jest możliwa. "Oblicza komunikacji" są tego najlepszym przykładem.

Opinie

Napisz opinię

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II [JAK12.2]

OBLICZA KOMUNIKACJI 1. TOM II [JAK12.2]

Czy nasze przywiązanie do słowa nie utrudni opisu dzisiejszej semiosfery, które jest przestrzenią kulturową wielu kodów?

Śledź nas na Facebooku