Językoznawstwo i translatologia

Ostatnie wpisy

DYDAKTYKA JĘZYKA ARABSKIEGO Elżbieta Górska, Marek Skoczek Zobacz większe

DYDAKTYKA JĘZYKA ARABSKIEGO Elżbieta Górska, Marek Skoczek

DIA88238086

Nowy produkt

36,90 zł brutto

Cechy produktu

Autor Elżbieta Górska, Marek Skoczek
Tytuł Dydaktyka Języka Arabskiego
Redakcja Brobisława Dziedzic-Wesołowska
Wydawnictwo Dialog Wydawnictwo Akademickie
Seria Języki orientalne
Rok wydania 1999
Miejsce wydania Warszawa
Liczba stron 563
Format B-5
Oprawa MK-miękka
ISBN/ISSN/ISMN 83-88238-08-6
Uwagi Współpraca

Więcej informacji

Książka zawiera propozycję kompleksowego programu nauczania języka arabskiego dla polskich uniwersytetów.
Jest to 3-stopniowy kurs współczesnego arabskiego języka literackiego, obejmujący poziom podstawowy (l i II rok studiów), średni (III rok) i zaawansowany (IV rok), uzupełniony o kurs dialektu syro-palestyńskiego i szczegółowy program wykładów i ćwiczeń z gramatyki języka arabskiego.

Po raz pierwszy nauczyciele i lektorzy tego języka w Polsce otrzymują nie tylko gotowy materiał arabski w formie tekstowej, ale i całe zestawy ćwiczeń, testów sprawdzających i wskazówek metodycznych, dostosowanych do poszczególnych poziomów nauki.

Istotną nowością jest również próba sformułowania i rozwiązywania zagadnień metodyki nauczania języka arabskiego, z uwzględnieniem potrzeb, oczekiwań i językowych predyspozycji studentów polskich.
Opracowanie pomyślane zostało jako pewien model programu, który można wypełniać własnym materiałem, a także uzupełniać i uaktualniać zgodnie z charakterem i potrzebami poszczególnych placówek dydaktycznych i naukowych.


Autorzy są pracownikami naukowymi Zakładu Arabistyki w Instytucie Filologii Orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a książka stanowi podsumowanie ich wieloletniego doświadczenia w nauczaniu arabskiego języka literackiego, dialektów arabskich i gramatyki klasycznego języka arabskiego.

Elżbieta Górska pracuje na stanowisku adiunkta i specjalizuje się w zagadnieniach gramatyki i leksykologii arabskiej. Oprócz licznych artykułów, opublikowała monografię z dziedziny składni arabskiej (Multiattributive Nominal Phrases in Modem Written Arabic), a wspólnie z A. Czapkiewiczem - skrypt dla studentów filologii arabskiej (Chrestomatia arabskich tekstów specjalistycznych).

Marek Skoczek jest wykładowcą o dużym doświadczeniu dydaktycznym i praktycznym w zakresie współcześnie używanego arabskiego języka literackiego i dialektów. Interesuje się szczególnie językiem mediów w krajach arabskich, a także fonologią dialektów: syro-palestyńskiego, marokańskiego i libijskiego.

Adnan Hasan, lektor narodowości syryjskiej, pracuje w krakowskim Zakładzie Arabistyki od 8 lat. Prowadzi większość zajęć z praktycznej nauki języka arabskiego i dialektu syro-palestyńskiego. Zajmuje się opracowywaniem materiałów dydaktycznych i podręczników dla studentów filologii arabskiej.

Napisz opinię
DYDAKTYKA JĘZYKA ARABSKIEGO Elżbieta Górska, Marek Skoczek

DYDAKTYKA JĘZYKA ARABSKIEGO Elżbieta Górska, Marek Skoczek


Śledź nas na Facebooku