Historia i archeologia

Ostatnie wpisy

PAŃSTWO I ZMIANA SPOŁECZNA W KONCEPCJACH AMERYKAŃSKIEJ SOCJOLOGII HISTORYCZNEJ Łukasz Piotr Wojakowski Zobacz większe

PAŃSTWO I ZMIANA SPOŁECZNA W KONCEPCJACH AMERYKAŃSKIEJ SOCJOLOGII HISTORYCZNEJ Łukasz Piotr Wojakowski

NOM7688518

Nowy produkt

38,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Państwo i zmiana społeczna w koncepcjach amerykańskiej socjologii historycznej
Autor Łukasz Piotr Wojakowski
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 275
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-93-7688-51-8
EAN/UPC 978937688518

Więcej informacji

Publikacja ta powinna stać się obowiązkową lekturą na studiach historycznych, gdzie nie przedstawia się ani autorów, których twórczość jest analizowana w książce, ani reprezentowanego przez nich podejścia do socjologii. […] Praca dostarcza użytecznego i kompetentnego przeglądu twórczości wybitnych socjologów historycznych. W ten sposób jest ona, niezależnie od intencji autora, ważną pozycją z historii myśli socjologicznej. Dostarcza też przeglądu problematyki, jaka wchodzi w orbitę socjologii historycznej.

Z recenzji prof. dra hab. Marcina Kuli

Socjologia historyczna to ważna i żywo rozwijająca się subdyscyplina socjologii. [...] W Polsce jest jeszcze słabo reprezentowana w środowisku socjologicznym, a nieco tylko mocniej wśród historyków. Już z tego powodu książka Łukasza Wojakowskiego wypełnia istotny brak na naszym rynku wydawniczym. [...] Nie jest jednak po prostu relacją o nowej dyscyplinie, ani podręcznikiem socjologii historycznej. Autor wybiera bowiem bardzo interesujący, aktualny i oryginalny klucz do swoich rozważań. Skupia się mianowicie na tym jak w perspektywie socjologii historycznej ujmowana jest instytucja państwa, jego geneza oraz społeczne funkcje.

Z recenzji prof. dra hab. Piotra SztompkiŁukasz Piotr Wojakowski, ur. 1966, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie socjologii, studiował socjologię i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Szkole Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie, publikował m.in. w czasopismach: „Kultura i Społeczeństwo”, „Polish Sociological Review”, „Historyka. Studia Metodologiczne” i „Acta Poloniae Historica”, zajmuje się problematyką związków teorii socjologicznej z dziedziną nauk historycznych i historią historiografii.

Napisz opinię
PAŃSTWO I ZMIANA SPOŁECZNA W KONCEPCJACH AMERYKAŃSKIEJ SOCJOLOGII HISTORYCZNEJ Łukasz Piotr Wojakowski

PAŃSTWO I ZMIANA SPOŁECZNA W KONCEPCJACH AMERYKAŃSKIEJ SOCJOLOGII HISTORYCZNEJ Łukasz Piotr Wojakowski


Śledź nas na Facebooku