Główna

Obniżka! Eliza Małek, Elżbieta Stefanowicz-Maciaszek PETERSBURG. MIASTO BIAŁYCH NOCY Zobacz większe

Eliza Małek, Elżbieta Stefanowicz-Maciaszek PETERSBURG. MIASTO BIAŁYCH NOCY

Nowy produkt

26,91 zł brutto

29,90 zł brutto

Cechy produktu

Autor Eliza Małek, Elżbieta Stefanowicz-Maciaszek
Tytuł Petersburg. Miasto białych nocy
Wydawnictwo Bezdroża
Rok wydania 2009
Wersja językowa polska
Liczba stron 192
Format 12,4 x 17,5 cm
Oprawa miękka foliowana ze skrzydełkami
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7661-047-4

Więcej informacji

Petersburg – Wenecja Północy, miasto kanałów, mroźnych zim, białych nocy i zacisznych zaułków, w których czuć jeszcze klimat czasów powieści Tołstoja i Dostojewskiego. Dziś w historycznym centrum Sankt Petersburga, uznanym przez UNESCO za „doskonałe wcielenie idei regularnego miasta”, znajduje się ponad trzy tysiące zabytków i około dziewięćset placówek kulturalnych. Czas przekonać się, że dawna stolica rosyjskiego imperium może z powodzeniem konkurować z Paryżem czy Amsterdamem.

Przewodnik Petersburg. Miasto białych nocy oprowadza po niezwykłym miejscu. Z drugą, zaktualizowaną edycją przewodnika, która zawiera wiele informacji praktycznych, mogą się Państwo wybrać na spacery po prospektach i ulicach oraz na urocze przejażdżki po rzekach i kanałach Wenecji Północy. Zwięzły esej, dotyczący historii miasta, jego rozwoju i współczesności, pozwoli lepiej zrozumieć mentalność mieszkańców Petersburga. Jak i przed wiekami, miasto chętnie zaprasza przyjezdnych w swoje bramy.

Turysta znajdzie w naszym przewodniku wszystko, co w takiej podroży najistotniejsze – porady, jak dotrzeć do Petersburga, jak odnaleźć się zaraz po przybyciu na miejsce, gdzie szukać schronienia na noc, gdzie zjeść, jak korzystać z komunikacji miejskiej oraz możliwości oferowanych w miejscach użyteczności publicznej. Zaproponowane w przewodniku trasy poprowadzą turystę zarówno przez petersburskie ulice, jak i przez historię miasta. Zajrzymy do wszystkich najistotniejszych zabytków i miejsc. By jak najbardziej ułatwić poznawanie miasta, wydawnictwo przygotowało wiele mapek i schematów, dzięki którym spacery i zwiedzanie staną się bajecznie proste.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Eliza Małek, Elżbieta Stefanowicz-Maciaszek PETERSBURG. MIASTO BIAŁYCH NOCY

Eliza Małek, Elżbieta Stefanowicz-Maciaszek PETERSBURG. MIASTO BIAŁYCH NOCY

Śledź nas na Facebooku