Geografia i turystyka

Obniżka! Robert Sendek BUŁGARIA. PEJZAŻ SŁOŃCEM PISANY Zobacz większe

Robert Sendek BUŁGARIA. PEJZAŻ SŁOŃCEM PISANY

BZD

Nowy produkt

35,91 zł

39,90 zł

Cechy produktu

Autor Robert Sendek
Tytuł Bułgaria
Podtytuł Pejzaż słońcem pisany
Wydawnictwo Bezdroża
Seria Przewodniki
Rok wydania 2007
Wersja językowa polska
Liczba stron 506
Format 125 x 175 mm
Oprawa miękka foliowana ze skrzydełkami
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60506-58-5

Więcej informacji

Opis tytułu:
Przewodnik Bułgaria. Pejzaż słońcem pisany. został tak napisany by ułatwić zaplanowanie podróży, dojazd i sam pobyt w Bułgarii. Przybliża on turyście pasjonującą historię Bułgarii, zaznajamia z jej kulturą, tradycjami, kuchnią i muzyką, ale przede wszystkim zawiera wiele praktycznych informacji, niezbędnych dla podróżnika: jak dotrzeć do Bułgarii, jak podróżować po kraju, gdzie znaleźć noclegi i co brać pod uwagę podczas planowanej podróży.

O przewodniku:
Zmieniliśmy nieco wygląd naszych przewodników, pod wpływem Twoich sugestii drogi Czytelniku. Rozdziały 1-3 uległy niewielkim zmianom. W dalszym ciągu mają one charakter wprowadzenia i zawierają szereg praktycznych wskazówek związanych z przygotowaniem i przebiegiem podróży. Rozdział I skupia się na informacjach potrzebnych do przygotowania się do podróży i zorganizowaniu przejazdu, rozdział II to krótka charakterystyka geograficzno-historyczna regionu, a rozdział III ma za zadanie dostarczyć dotyczących komunikacji, wyżywienia i miejsc noclegowy, a także orientacyjnych cen wybranych produktów (tabelka). Rozdział IV podaje konkretne informacje na temat miejsc, które warto odwiedzić. Kraj został podzielony na regiony (indeks map znajduje się na mapie okładkowej jak i na początku rozdziału IV) – zob. s. 12-13. Każdy region posiada oddzielną mapę z zaznaczonymi na niej miastami opisywanymi w regionie, a także z najważniejszymi atrakcjami. Orientację w całym kraju ułatwi mapa okładkowa z zaznaczonymi regionami i odsyłaczami do odpowiednich stron. W regionie opisy miast ułożone są w porządku alfabetycznym. Większe lub bardziej interesujące miejscowości zaopatrzone są w plany – najczęściej dwustronicowe z zaznaczonymi obiektami opisywanymi w tekście. Miłośnicy gór znajdą interesujące ich opisy masywów w regionach do których przynależą – dodatkową pomocą może okazać się kolorowa mapa okładkowa z zaznaczonymi masywami i odsyłaczami do odpowiednich stron. Pod koniec rozdziału IV znajdują się polecane przez autora trasy – korzystaj z nich Czytelniku, jeśli chcesz jedynie przeciąć Bułgarię udając się np. do Turcji, czy zmierzając na wybrzeże. Wszystkie trasy opatrzone numerami znajdują się na mapie otwierającej ten rozdział. Każda trasa posiada krótką charakterystykę oraz tabelkę odległości i odsyłacze do stron.

O autorach:
Robert Sendek – slawista, doktorant UJ piszący obecnie pracę poświęconą frazeologii języków bułgarskiego i macedońskiego. Podróże po wschodniej części Europy traktuje jako swoją pasję: zwiedził Łużyce, Litwę, Łotwę, Macedonię, brał udział w wyprawie do Gruzji i Armenii zorganizowanej dla uczczenia przypadającej na rok 2001 tysiąc siedemsetnej rocznicy przyjęcia chrześcijaństwa w Armenii; podróżował po Ukrainie, skąd dotarł do południowej Rosji i republik na Północnym Kaukazie (Adygea, Osetia Północna) a także do Turcji. Najważniejszym jednak terenem jego wypraw i częstych wizyt pozostaje Bułgaria, dokąd udaje się przynajmniej raz do roku.

Opinie

Napisz opinię

Robert Sendek BUŁGARIA. PEJZAŻ SŁOŃCEM PISANY

Robert Sendek BUŁGARIA. PEJZAŻ SŁOŃCEM PISANY

Śledź nas na Facebooku