Filozofia, religia i religioznawstwo

Ostatnie wpisy

ŹRÓDŁA NACJONALIZMU ŻYDOWSKIEGO I ARABSKIEGO Kinga Sekerdej Zobacz większe

ŹRÓDŁA NACJONALIZMU ŻYDOWSKIEGO I ARABSKIEGO Kinga Sekerdej

NOM76883717

Nowy produkt

44,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Źródła nacjonalizmu żydowskiego i arabskiego
Autor Kinga Sekerdej
Wydawnictwo Nomos
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2015
Format B-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 280
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-371-7

Więcej informacji

W pracy przedstawiono oba problemy, tj. nacjonalizm żydowski i nacjonalizm arabski, konsekwentnie podobnie analitycznie. Oba nacjonalizmy miały swoich prekursorów i ideologów - i to zostało w pracy pokazane. […] Wartość pracy upatruję w następujących jej cechach: po pierwsze, jest to pierwsza znana mi monografia w której podjęto ryzykowny, ale w pełni uzasadniony teoretycznie i merytorycznie problem podobieństw dwóch dosyć różnych procesów społecznych. Po drugie przedstawienie tych procesów jest szerokie, pogłębione i kompetentne. Autorka swobodnie i prawidłowo porusza się po różnych sferach tematycznych, problemach i epokach. Dysponuje szeroką wiedzą historyczną i kulturową. Nie tworzy nowych teorii, ale umiejętnie zestawia i łączy różne koncepcje teoretyczne. Po trzecie, praca wprawdzie ma charakter historyczny, w tym znaczeniu że dotyczy procesów, które zachodziły na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, ale które pozostają niedokończone i aktualne do dzisiaj.
Z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Babińskiego

Książka Kingi Sekerdej dotyka jednego z najciekawszych problemów społecznych i politycznych współczesnego świata: źródeł nowych nacjonalizmów i ich funkcjonowania […] jest liczącym się wkładem do polskich badań naukowych nad pojęciem narodu. Wykracza poza stereotypowe opracowania dotyczące świata zachodniego i dzięki analizie żydowskich idei stanowiących pomost do Bliskiego Wschodu, przenosi dyskusję na obszar pozaeuropejski.
Z recenzji prof. dr. hab. Janusza Daneckiego

O autorze
dr Kinga Sekerdej - interesuje się zjawiskami społecznymi, które generują namiętności grupowe, zwłaszcza nacjonalizmem i religią. Studiowała i pracowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie oraz w Instytucie Maksa Plancka w Halle. Aktualnie jest Koordynatorką Dyscyplin w Narodowym Centrum Nauki.

Napisz opinię
ŹRÓDŁA NACJONALIZMU ŻYDOWSKIEGO I ARABSKIEGO Kinga Sekerdej

ŹRÓDŁA NACJONALIZMU ŻYDOWSKIEGO I ARABSKIEGO Kinga Sekerdej


Produkty powiązane

Śledź nas na Facebooku