Filozofia, religia i religioznawstwo

Zbigniew Zagajewski PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO BUDDYZMIE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH Zobacz większe

Zbigniew Zagajewski PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO BUDDYZMIE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

WYDA

Nowy produkt

32,00 zł

Cechy produktu

Autor Zbigniew Zagajewski
Tytuł Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach
Wydawnictwo Wydawnictwo A
Seria Buddyzm
Rok wydania 2005
Wersja językowa polska
Liczba stron 312
Format 148 x 210 mm
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 83-89978-03-2

Więcej informacji

Buddyzm w Polsce jest wciąż egzotyczny. Wiedza o nim opiera się albo na zachodnich publikacjach z połowy ubiegłego wieku, albo na współczesnych interpretacjach z nurtu New Age. Te pierwsze ukazują go poprzez europocentryczny pryzmat światopoglądu chrześcijańskiego, drugie widzą w nim pewnego rodzaju system magiczny, który ma być panaceum na wszystkie dolegliwości współczesnego świata. Obydwa podejścia nie oddają jednak istoty buddyzmu.

Praktykuję buddyzm od prawie trzydziestu lat i chcąc podzielić się własnymi doświadczeniami i wiedzą na ten temat postanowiłem zająć się działem "pytań i odpowiedzi", czyli "FAQ – Frequently Asked Questions", na stronie internetowej Wydawnictwa A.

Odpowiadając na pytania internautów opierałem się na naukach autentycznych nauczycieli, mistrzów i lamów oraz na specjalistycznej literaturze. Często cytowałem współczesnych mistrzów takich jak Trungpa Rinpocze, Namkhai Norbu Rinpocze czy Maezumi Roshi, oraz naukowców, na przykład Alexandra Bierzina czy Johna Reynoldsa.

Chciałem, aby zainteresowani lepiej zrozumieli buddyzm, odkryli to, co ma im do zaoferowania i w czym może im pomóc w życiu.

Teraz uznałem, że dobrze by było, gdyby te pytania i odpowiedzi stały się dostępne nie tylko w Internecie – i w ten sposób powstała ta niezwykła książka.
[autor]

Opinie

Napisz opinię

Zbigniew Zagajewski PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO BUDDYZMIE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

Zbigniew Zagajewski PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO BUDDYZMIE W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

Śledź nas na Facebooku