Filozofia, religia i religioznawstwo

Ostatnie wpisy

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO Zobacz większe

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO

NOM

Nowy produkt

36,76 zł

Cechy produktu

Autor Grzegorz Kubiński
Tytuł Narodziny podmiotu wirtualnego
Podtytuł Narracja, dyskurs, deixis
Wydawnictwo Zakład Wydawniczy NOMOS
Rok wydania 2008
Wersja językowa polska
Liczba stron 266
Format A-5
Oprawa miękka [MK]
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-49-5

Więcej informacji

Grzegorz Kubiński absolwent socjologii i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Obszar jego naukowych poszukiwań wyznaczają antropologia kultury współczesnej, socjologia, filozofia i lingwistyka. W centrum jego zainteresowań badawczych znajduje się problem wpływu nauki i nowych technologii na życie duchowe człowieka, świat wytwarzanych przez niego symboli i wartości oraz zjawisko religii w Internecie.

Książka Grzegorza Kubińskiego jest wielowątkowa, i wiele jej fragmentów skłania do dalszych pytań i przemyśleń, [...] Obraca się ona w kręgu idei dotyczących cywilizacyjnych uwarunkowań różnych form bycia człowieka w świecie, a więc współczesnych wytworów kultury, zarówno popularnej jak i wysokiej, poszukiwań religijnych, filozoficznych, artystycznych i nowych koncepcji socjologicznych.
[z recenzji prof. Włodzimierza Pawluczuka]

Grzegorz Kubiński zaproponował wysokiej jakości dyskurs teoretyczny wsparty głęboką erudycją, trafnymi intuicjami intelektualnymi i sądami wybitnych filozofów kultury. [...] Nie waham się stwierdzić, że książka stanowić będzie coś w rodzaju reference book dla przyszłych badaczy podejmujących problem tożsamości i podmiotowości w epoce komputera i sieci.
[z recenzji prof. Kazimierza Krzysztofka]

Opinie

Napisz opinię

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO

Grzegorz Kubiński NARODZINY PODMIOTU WIRTUALNEGO

Śledź nas na Facebooku