Filozofia, religia i religioznawstwo

Rafał Imos WIARA CZŁOWIEKA RADZIECKIEGO Zobacz większe

Rafał Imos WIARA CZŁOWIEKA RADZIECKIEGO

NOM

Nowy produkt

59,00 zł

Cechy produktu

Autor Rafał Imos
Tytuł Wiara człowieka radzieckiego
Wydawnictwo Zakład Wydawniczy NOMOS
Rok wydania 2007
Miejsce wydania Kraków
Wersja językowa polska
Liczba stron 438
Format A-5
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-22-8
EAN/UPC 9788360490228

Więcej informacji

Rafał Imos - doktor religioznawstwa, absolwent Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się religijnym charakterem i mitogenną dynamiką scjentystycznych determinizmów, deterministycznych ideologii, zwłaszcza sowieckim komunizmem.

„Nie znam innej pracy, ani w literaturze polskiej, ani w światowej, która w sposób tak zdecydowany, konsekwentny i z tak dużym rozmachem analizowałaby komunizm jako zjawisko religijne, stawiając - tym lepiej, że w sposób prowokacyjny - fundamentalne pytania nie tylko o naturę komunizmu, ale też o naturę religii"
[z recenzji prof. dr hab. Wioletty Małgorzaty Kowalskiej]

„(...) spośród znanych opracowań tego tematu Rafałowi Imosowi udało się najpełniej odnaleźć soteriologiczne i kosmologiczne sensy ideologii marksistowskiej i najgłębiej dotrzeć do ich podstawowego paradygmatu. (...) Autor zrywa z dominującą tendencją traktowania marksizmu jako struktury 'religiopodobnej', 'quasi-religijnej' czy 'pseudoreligijnej', dowodząc nie tylko na poziomie funkcjonalnym, lecz także i istotowym jego religijnego charakteru. Na tym polega główne novum jego podejścia, którego eksplikacją jest cała praca"
[z recenzji dra hab. Andrzeja Szyjewskiego]

Opinie

Napisz opinię

Rafał Imos WIARA CZŁOWIEKA RADZIECKIEGO

Rafał Imos WIARA CZŁOWIEKA RADZIECKIEGO

Śledź nas na Facebooku