Etnologia i antropologia

SŁOWO MAGICZNE PODDANE TECHNOLOGII Zuzanna Grębecka Zobacz większe

SŁOWO MAGICZNE PODDANE TECHNOLOGII Zuzanna Grębecka

NOM60490260

Nowy produkt

51,45 zł brutto

Cechy produktu

Autor Zuzanna Grębecka
Tytuł Słowo magiczne poddane technologii
Podtytuł Magia ludowa w praktykach postsowieckiej kultury popularnej
Wydawnictwo Zakład Wydawniczy NOMOS
Rok wydania 2006
Wersja językowa polska
Liczba stron 351+ 40 str. zdjęć
Format B-5
Oprawa miękka
ISBN/ISSN/ISMN 83-60490-26-0

Więcej informacji

Zuzanna Grębecka, antropolog kultury, kulturoznawca, jest doktorem w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się współczesną kulturą popularną (ze szczególnym uwzględnieniem duchowości i procesów mitologizacji), Europą Środkowo-Wschodnią, kulturą krajów postsowieckich, głównie Białorusi i Rosji, oraz antropologią komunizmu. Prowadzi badania terenowe, podróżuje.

"Polska historia idei potrzebowała takiej syntezy. Nareszcie mamy pracę, w której współczesna mistyka wschodniej Słowiańszczyzny poddawana jest głębokiej kulturoznawczej egzegezie, nie będąc przedmiotem mitologizacji i egzaltacji".
[Andrzej de Lazari]

"Zawarte w książce opinie, oparte na rzetelnie przeprowadzonych badaniach, na licznych wywiadach i analizach zróżnicowanych tekstów pojawiających się w mediach masowych, są niezwykle istotne dla badacza historii kultury i antropologa współczesności".
[Piotr Kowalski]

"Gdyby odwołać się do jakichś historycznych metafor, to można by powiedzieć, że książka Zuzanny Grębeckiej pokazuje średniowiecze „zaskoczone” przez elektronikę. Brakowało nam takiej książki".
[Roch Sulima]

"To książka o sile książek. Wyjmuję z niej strzęp wyznania i dedykuję wszystkim przeszłym, teraźniejszym i przyszłym czytelnikom: „Śnił ja sen i widzę - o, taku księgu, jak Biblia. Roztwarta. No, tam nadrukowane strony. I wot widzę o, takie światło. I słyszu głos: «Przeczytaj to, przeczytaj to i przeczytaj to»”. Czytajcie Grebecką".
[Joanna Tokarska-Bakir]

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

SŁOWO MAGICZNE PODDANE TECHNOLOGII Zuzanna Grębecka

SŁOWO MAGICZNE PODDANE TECHNOLOGII Zuzanna Grębecka

Śledź nas na Facebooku