Etnologia, antropologia, cywilizacja

Ostatnie wpisy

Obniżka! MIĘDZY GMINĄ RADGOSZCZ A RESZTĄ EUROPY. KU ANTROPOLOGII TRANSMIGRACJI Łukasz Krzyżowski Zobacz większe

MIĘDZY GMINĄ RADGOSZCZ A RESZTĄ EUROPY. KU ANTROPOLOGII TRANSMIGRACJI Łukasz Krzyżowski

NOM

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

25,20 zł

28,00 zł

Cechy produktu

Autor Łukasz Krzyżowski
Tytuł Między gminą Radgoszcz a resztą Europy
Podtytuł Ku antropologii transmigracji
Wydawnictwo Zakład Wydawniczy NOMOS
Rok wydania 2009
Wersja językowa polska
Liczba stron 176
Format A-5
Oprawa miękka [MK]
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-80-8

Więcej informacji

Autor podjął bardzo interesujący wątek transmigracji na przykładzie gminy Radgoszcz. (...) Sięgnął do różnorodnych metod i technik badawczych, od analizy historycznych źródeł poczynając, poprzez wywiady grupowe, indywidualne, na obserwacji uczestniczącej kończąc. Dało to pełny obraz badanej „społeczności" poszerzony o niezwykle bogaty kontekst historyczny. Muszę przyznać, że szczególnie cenna w omawianej pracy jest właśnie „szerokość" spojrzenia.
[Z recenzji prof. Anny Siwik]

Studium dotyczy znamiennych, zasługujących na podjęcie zagadnień. Przywołuje ono raz jeszcze równie ważną społecznie, co skłaniającą do poszukiwań badawczych oraz interpretacyjnych problematykę migracji jako zjawiska zasadniczo wpływającego na ludzkie losy, indywidualne i zbiorowe. Łukasz Krzyżowski podjął się badań empirycznych w całkowicie usprawiedliwionym, dobrze dobranym miejscu Małopolski oraz jednocześnie rozwinął sobie właściwy i mogący wzbudzić zainteresowanie aparat konceptualno-teoretyczny. Chwalę go za zrealizowane pożyteczne i w rezultacie udane przedsięwzięcie.
[Z recenzji prof. Krzysztofa Frysztackiego]

Łukasz Krzyżowski - asystent w Katedrze Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoje zainteresowania naukowe skupia głównie wokół socjologii migracji, socjologii społeczności lokalnych i jakościowych metod badawczych. Autor publikacji dotyczących społeczności romskich w Polsce. W 2008 roku, nakładem wydawnictwa Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ukazała się jego książka Liderki romskie w obliczu tradycji grupowej.

Opinie

Napisz opinię

MIĘDZY GMINĄ RADGOSZCZ A RESZTĄ EUROPY. KU ANTROPOLOGII TRANSMIGRACJI Łukasz Krzyżowski

MIĘDZY GMINĄ RADGOSZCZ A RESZTĄ EUROPY. KU ANTROPOLOGII TRANSMIGRACJI Łukasz Krzyżowski

Śledź nas na Facebooku