Albumy

Ostatnie wpisy

Anna Maga, Katarzyna Rokosz ALE ZABAWKI [antykwariat] Zobacz większe

Anna Maga, Katarzyna Rokosz ALE ZABAWKI [antykwariat]

ANT-675

Używane

19,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Ale zabawki
Autor Dorota Folga-Januszewska
Redakcja Anna Maga, Katarzyna Rokosz
Wydawnictwo Bosz
Miejsce wydania Olszanica
Rok wydania 2008
Format 22.0x22.0 cm
Oprawa twarda
Liczba stron 84
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7576-022-4
EAN/UPC 9788375760224
Uwagi zawiera 54 zdjęcia
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Album towarzyszy wystawie przygotowywanej w Muzeum Narodowym w Warszawie, na której zaprezentowane zostaną zabawki – przedmioty od zawsze towarzyszące człowiekowi, bywające niekiedy autentycznymi dziełami sztuki. Książka, która może zachwycić dzieci, a zaciekawić dorosłych.


Fragment wstępu

Zabawki są stare jak świat. Pojawiły się wraz z ludźmi, a właściwie z dziećmi. Były pierwszymi dowodami wyobraźni i fantazji. Zmieniały się wraz z rozwojem cywilizacji, do dziś się zmieniają.

Na świecie istnieją setki muzeów zabawek. Odwiedzają je chętnie wszyscy – od najmłodszych do najstarszych. Zabawki przypominają bowiem najbardziej niezwykłe chwile w życiu, kiedy w bezpiecznym zaułku dzieciństwa można kreować własne, wolne, niepodległe i nieograniczone granicami racjonalności światy.

Choć w słowie zabawka kryje się ZABAWA, zabawki to w gruncie rzeczy poważna sprawa – uczą widzieć, czuć, pamiętać, są pierwszymi poligonami porządków i nieporządków. Mogę cieszyć, drażnić, czasami zastępują towarzyszy, czasem wypełniają cały świat. Są zabawki proste i skomplikowane, tanie i kosztowne, kupione i zrobione. Zabawki są w istocie MIKROKOSMOSEM, pierwszym własnym światem.

[Dorota Folga-Januszewska]


O autorce:

Prof. Dorota Folga-Januszewska – historyk sztuki, muzeolog; od 1979 r. pracownik Muzeum Narodowego w Warszawie, w latach 2007–2008 dyrektor MN; od 2011 r. dyrektor Instytutu Muzeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i profesor tej uczelni; od 2005 członek grupy ekspertów EU ds. muzeów (Culture Unit); autorka ponad 250 książek, katalogów, artykułów i opracowań w zakresie sztuki XX wieku, muzeologii, teorii sztuki.
Podniszczona okładka.
Wnętrze książki - stan bardzo dobry.
Napisz opinię
Anna Maga, Katarzyna Rokosz ALE ZABAWKI [antykwariat]

Anna Maga, Katarzyna Rokosz ALE ZABAWKI [antykwariat]


Śledź nas na Facebooku