Filozofia, religia i religioznawstwo

STRUKTURA MITÓW Maciej Czeremski Zobacz większe

STRUKTURA MITÓW Maciej Czeremski

NOM60490815

Nowy produkt

59,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Struktura mitów
Autor Maciej Czeremski
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2009
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 390
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60490-81-5
EAN/UPC 9788360490815
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Maciej Czeremski, doktor, pracownik Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się systemami wierzeniowymi społeczności tradycyjnych, szczególnie problematyką myślenia mitologicznego i związanych z nim procesów semiotycznych. Autor licznych artykułów poświęconych teorii mitu i społecznym konsekwencjom funkcjonowania w paradygmacie mitologicznym.

Struktura mitów należy pod wieloma względami do wyjątkowych. Imponuje nie tylko rozmiarami, olbrzymim i wartościowym zapleczem bibliograficznym, w tym w dużym zakresie obcojęzycznym, licznymi tabelami i bogatymi reprezentacjami modelowymi przedstawianych kwestii, precyzyjną konstrukcją obszernego materiału badawczego, ale też mistrzowskim opanowaniem metodologii i teorii, które wykorzystuje do szczegółowych analiz i interpretacji konkretnych kulturowych przykładów światopoglądu mitologicznego.

[z recenzji prof. Anny Grzegorczyk]Dokonawszy rewolucyjnego, choć wielokrotnie anonsowanego przez mitoznawców przewrotu w semiotyce badań nad mitem, autor następnie sprawnie rekonstruuje podstawowe terminy strukturalnej analizy mitów by przedstawić je w nowym świetle tezy o wszechobecności metonimii. Dodatkowo praca, mimo że oparta na terminach i teoriach niesłychanie skomplikowanych, jest napisana językiem zrozumiałym, dalekim od hermetycznego żargonu i wyposażona w liczne schematy ilustrujące tok rozumowania. Mamy do czynienia z dziełem ważnym, stanowiącym istotny wkład do współczesnym badań nad mitem w skali światowej.

[z recenzji prof. Andrzeja Szyjewskiego]

Napisz opinię
STRUKTURA MITÓW Maciej Czeremski

STRUKTURA MITÓW Maciej Czeremski


Śledź nas na Facebooku