Komiks

Obniżka! Howard Cruse STUCK RUBBER BABY Zobacz większe

Howard Cruse STUCK RUBBER BABY

CEN

Nowy produkt

Powieść graficzna autorstwa Howarda Cruse’a po raz pierwszy ukazała się w 1995 roku. Jej fabuła (fikcyjna, acz oparta na autobiografii Cruse’a) opowiada o walce o równouprawnienie homoseksualistów i czarnoskórych Amerykanów jaka toczyła się w Stanach Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 48,93 zł.

Więcej szczegółów

48,93 zł brutto

51,50 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Stuck Rubber Baby
Autor Howard Cruse
Wydawnictwo Fundacja Tranzyt / Centrala
Miejsce wydania Poznań
Rok wydania 2011
Seria Biblioteka Centrali
Format 23,0 x 17,0 cm
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 216
Wersja językowa polska
Numer wydania 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-932072-3-7
EAN/UPC 9788393207237

Więcej informacji

Komiks uważany za jedno z arcydzieł gatunku.
Powieść graficzna autorstwa Howarda Cruse’a po raz pierwszy ukazała się w 1995 roku. Jej fabuła (fikcyjna, acz oparta na autobiografii Cruse’a) opowiada o walce o równouprawnienie homoseksualistów i czarnoskórych Amerykanów jaka toczyła się w Stanach Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Głównym bohaterem opowieści jest Toland Polk, młody biały mężczyzna odkrywający swoje homoseksualne skłonności, który by zaakceptować siebie musi przełamać własną nietolerancję.
Tworzony przez pięć lat komiks, okazał się olbrzymim artystycznym sukcesem i dziś uznawany jest za jedno z wielkich arcydzieł medium komiksowego.
Wstęp do komiksu napisała Alison Bechdel - jedna z najwybitniejszych tworzących obecnie artystek komiksowych w Stanach Zjednoczonych.

Napisz opinię
Howard Cruse STUCK RUBBER BABY

Howard Cruse STUCK RUBBER BABY


Śledź nas na Facebooku