Historia i archeologia

Ostatnie wpisy

Idzi Panic TAJEMNICA CAŁUNU Zobacz większe

Idzi Panic TAJEMNICA CAŁUNU

AVA

Nowy produkt

35,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Tajemnica Całunu
Autor Idzi Panic
Redakcja Alina Doboszewska
Wydawnictwo Avalon
Rok wydania 2010
Format A-5
Oprawa miękka foliowana ze skrzydełkami
Liczba stron 308
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-60448-99-1

Więcej informacji

Całun Turyński od dawna budził emocje. Wiele osób żywiło głębokie przekonanie o jego autentyczności, widząc w nim płótno grobowe Chrystusa, inni wyrażali wobec niego głęboki sprzeciw, niektórzy nawet nienawiść. Wydawałoby się, że ten stan rzeczy powinien ulec zmianie, kiedy Całun poddano badaniom naukowym. Ale wielość i rozbieżność opinii na temat Całunu jest ogromna, a rozległość literatury traktującej o Całunie przyprawia o zawrót głowy.

Książka „Tajemnica Całunu” prezentuje i konfrontuje różne opinie na temat Całunu Turyńskiego. W przystępny, a zarazem intrygujący i rzetelny sposób profesor Idzi Panic przedstawia owoc swojej pracy, trwającej od połowy lat osiemdziesiątych XX wieku praktycznie po dzień dzisiejszy: prezentując wyniki badań wielu znakomitych i uznanych specjalistów z różnych dziedzin, poszukuje odpowiedzi na pytanie, czym tak naprawdę jest Całun Turyński: wielkim fałszerstwem, mistyfikacją średniowiecznego oszusta, dziełem artysty czy autentycznym płótnem, na którym odbiły się ślady umęczonego Zbawiciela? Gdzie rozpoczęła się historia Całunu i jaki jest jego związek z Mandylionem z Konstantynopola i Edessy oraz płótnem w Lirey we Francji i kiedy pojawił się w Turynie?

Niewiele jest przedmiotów na Ziemi, które byłyby tak starannie i zarazem wszechstronnie przebadane, jak Całun Turyński. Trudno znaleźć obiekt, w którego rozpoznanie zaangażowałoby się tak wielu znakomitych i zarazem uznanych specjalistów, reprezentujących niezmiernie rozległą paletę specjalności naukowych, od nauk matematyczno-przyrodniczych, przez astronomię, medycynę, nauki historyczne, archeologię, nauki inżynieryjne (na przykład specjalistów badania materiałów), a nawet ostatnio także informatykę. Za tymi badaczami stoją znamienite ośrodki naukowo-badawcze, chlubiące się mianem wiodących na świecie w swoich specjalnościach. Tej klasy specjaliści nie pozwoliliby więc sobie na kierowanie się emocjami w badaniach nad Całunem Turyńskim – a wyniki, które osiągnęli, zasługują na uwagę. Jakie to wyniki i do jakich prowadzą nas wniosków – powie nam książka „Tajemnice Całunu”.

Napisz opinię
Idzi Panic TAJEMNICA CAŁUNU

Idzi Panic TAJEMNICA CAŁUNU


Śledź nas na Facebooku