Główna

Ostatnie wpisy

Nowy ZŁOTA KLATKA. MICHAŁ ZNANIECKI W ROZMOWIE Z MATEUSZEM BORKOWSKIM Zobacz większe

ZŁOTA KLATKA. MICHAŁ ZNANIECKI W ROZMOWIE Z MATEUSZEM BORKOWSKIM

PWM20774

Nowy produkt

Ceniony reżyser Michał Znaniecki w szczerej rozmowie z muzykologiem Mateuszem Borkowskim zaprasza do swojego świata, pozwalając nie tylko wniknąć w tajniki warsztatu i rzemiosła, ale także pokazując krok po kroku meandry operowej reżyserii.

Więcej szczegółów

32,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Złota klatka
Podtytuł Michał Znaniecki w rozmowie z Mateuszem Borkowskim
Autor Mateusz Borkowski, Michał Znaniecki
Wydawnictwo PWM-Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Miejsce wydania Kraków [KR]
Rok wydania 2017
Seria Opera
Format A-5
Oprawa TW-twarda
Liczba stron 454
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-224-5018-5
EAN/UPC 9788322450185
Stan nowy
Czas wysyłki 3 -5 dni od momentu dyspozycji wysyłki lub płatności

Więcej informacji

Czytelnik ma wyjątkową okazję poznać „od kuchni” złożony proces produkcji opery – od pierwszego otwarcia partytury, aż po premierę, od projektu, aż po jego realizację. Tytułowa „Złota klatka” to próba syntezy twórczej i analiza artystycznych wyborów dokonywanych przez reżysera wychowanego zawodowo w tradycji włoskiego teatru muzycznego. To świadomość artystycznych ograniczeń, jakie nakłada na reżysera libretto, partytura, tradycja i praktyka wykonawcza, ale i odkrycie kryjących się w owej klatce niespożytych możliwości dających poczucie twórczej wolności i zachęcających do dalszych poszukiwań i filozoficzno-estetycznych rozważań.

 

Paradoks złotej klatki polega na odnalezieniu swobody artystycznej wypowiedzi w granicach wytyczonych przez dzieło muzyczne. Książka jest zarówno autoanalizą twórczości Znanieckiego, jak i pewnego rodzaju podręcznikiem, swoistą „instrukcją obsługi” zarówno dla adeptów reżyserii, widzów, jak i wszystkich zainteresowanych światem opery. Okazuje się, że opowiadanie o operze od podszewki może być fascynujące także dla tych czytelników, którzy nigdy miłośnikami opery nie byli.

Napisz opinię
ZŁOTA KLATKA. MICHAŁ ZNANIECKI W ROZMOWIE Z MATEUSZEM BORKOWSKIM

ZŁOTA KLATKA. MICHAŁ ZNANIECKI W ROZMOWIE Z MATEUSZEM BORKOWSKIM


Śledź nas na Facebooku