Etnologia, antropologia, cywilizacja

Ostatnie wpisy

Obniżka! Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO Zobacz większe

Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO

NOM

Nowy produkt

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 35,10 zł.

Więcej szczegółów

35,10 zł brutto

39,00 zł brutto

Cechy produktu

Tytuł Ronalda Ingleharta teoria rozwoju ludzkiego
Autor Paweł Zdziech
Wydawnictwo NOMOS-Zakład Wydawniczy
Rok wydania 2010
Format A-5
Oprawa MK-miękka
Liczba stron 283
Wersja językowa polska
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-018-1
EAN/UPC 9788376880181

Więcej informacji

Paweł Zdziech stawia sobie zadanie rekonstrukcji, interpretacji i krytycznej analizy prac wybitnego politologa amerykańskiego Ronalda Ingleharta. Autor książki odkrywa tworzenie swoistej, całościowej i spójnej teorii rozwoju ludzkiego, opartej na niezwykle obszernym materiale badań empirycznych. Dodatkowym argumentem za celowością wyboru tematyki książki jest stosunkowo niewielki zasięg znajomości całokształtu prac Ronalda Ingleharta w Polsce, mimo znaczącego wpływu jego tez na kierunek międzynarodowych programów badawczych, realizowanych także w naszym kraju. Jestem przekonana, że praca Pawła Zdziecha wnosi wartościowy wkład zarówno do historii, jak i socjologii współczesnej myśli społecznej. Będzie stanowiła cenną pomoc dydaktyczną dla studiujących socjologię, politologię i inne kierunki nauk społecznych.
Z recenzji prof. dr hab. Aleksandry Jasińskiej-Kani

Praca jest bardzo dobrą prezentacją stanowiska teoretycznego amerykańskiego politologa Ronalda Ingleharta. Pisma tego myśliciela poddane zostały krytycznej analizie zmierzającej do odkrycia w nich spójnej teorii rozwoju ludzkiego. Autor z dużym znawstwem przedstawia założenia metodologiczne i rezultaty badań nad wartościami materialistycznymi i postmaterialistycznymi. Praca jest niewątpliwie samodzielnym i bardzo ciekawym przedstawieniem poglądów wpływowego badacza współczesnych społeczeństw.
Z recenzji dra hab. Arkadiusza Jabłońskiego

Paweł Zdziech (ur. 1981) jest doktorem socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jego zainteresowania naukowe dotyczą przemiany kulturowej, zwłaszcza przemiany wartości oraz różnic międzykulturowych w obszarze wartości, a także nierówności i dystansów społecznych. Mieszka w Warszawie, zawodowo zajmuje się rekrutacją oraz doradztwem personalnym.

Napisz opinię
Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO

Paweł Zdziech RONALDA INGLEHARTA TEORIA ROZWOJU LUDZKIEGO


Śledź nas na Facebooku