Veganism, vegetarianism, animal rights

ŻYCIE KTÓRE MÓWI. NOWOCZESNA WSPÓLNOTA I ZWIERZĘTA Jolanta Bednarek View larger

ŻYCIE KTÓRE MÓWI. NOWOCZESNA WSPÓLNOTA I ZWIERZĘTA Jolanta Bednarek

BON01193010

New product

Książka jest erudycyjnym studium poświęconym kwestiom statusu i praw zwierząt. Niewątpliwą wartością tej nadzwyczaj interesującej i nowatorskiej pracy jest jej etyczny rys. Końcowy fragment książki jest propozycją zmian w sferze mentalnej i prawnej, które mogłyby polepszyć nasze współbycie z innymi istotami na tej planecie.

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

More details

39,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta
Author Jolanta Bednarek
Publisher Wydawnictwo Naukowe PWN
Place of publication Warszawa
Published 2017
Size A-5
Cover paperback with wings
Number of pages 130
Language version Polish
No. of edition 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-01-19301-0
EAN/UPC 9788301193010
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

Książka Joanny Bednarek, dwukrotnej już finalistki Konkursu o Nagrodę im. Barbary Skargi, jest erudycyjnym studium poświęconym kwestiom statusu i praw zwierząt. Esej jest próbą naszkicowania pewnych elementów genealogii statusu zwierząt w dyskursie nowożytnej wspólnoty politycznej - wraz z ich paradoksami, niekonsekwencjami, ograniczeniami i szansami dla prozwierzęcej polityki. Autorka skupia się przede wszystkim na mowie i życiu, które uznaje za podstawowe kategorie wyznaczające przestrzeń myślenia o politycznym wymiarze relacji ludzi z nie-ludzkimi zwierzętami.

Zdaniem Autorki, przyczyną większości ograniczeń w ujmowaniu tej polityki (w tym problemów związanych z biopolitycznym podejściem do życia zwierzęcego i ludzkiego) jest myślenie o życiu jako niemym, będącym przeciwieństwem bądź zewnętrzem mowy. Można więc pozbyć się ich (choćby częściowo), jeśli uznamy życie za przede wszystkim mówiące, wytwarzające znaki.

Autorka sięga do bardzo wielu tekstów, przywołuje w większości najnowsze koncepcje, jak choćby biosemiotykę.

Niewątpliwą wartością tej nadzwyczaj interesującej i nowatorskiej pracy jest jej etyczny rys, który w tym przypadku nie jest zamknięty w horyzoncie antropocentryzmu, lecz go przekracza. Końcowy fragment książki jest propozycją zmian, zmian nie tylko w sferze mentalnej, ale także i prawnej, które mogłyby polepszyć nasze współbycie z innymi istotami na tej planecie.

[opis wydawcy]

Write a review
ŻYCIE KTÓRE MÓWI. NOWOCZESNA WSPÓLNOTA I ZWIERZĘTA Jolanta Bednarek

ŻYCIE KTÓRE MÓWI. NOWOCZESNA WSPÓLNOTA I ZWIERZĘTA Jolanta Bednarek


Follow us on Facebook