Veganism, vegetarianism, animal rights

Reduced price!

-10%

DZIKA SPRAWIEDLIWOŚĆ. MORALNE ŻYCIE ZWIERZĄT Marc Bekoff, Jessica Pierce View larger

DZIKA SPRAWIEDLIWOŚĆ. MORALNE ŻYCIE ZWIERZĄT Marc Bekoff, Jessica Pierce

VEGE-78863908

New product

"Autorzy książki bardzo sugestywnie pokazują, iż moralność może pochodzić „z natury”. Przy czym nie odziera to nas, ludzi, z wyjątkowości, lecz zbliża do innych istot zamieszkujących z nami Ziemię". [Stefan Jakimiuk, WWF Polska]

Dodatkowy kod rabatowy dostępny na stronie: www.infovege.com

More details

44,91 zł tax incl.

49,90 zł tax incl.

Data sheet

Title Dzika sprawiedliwość
Subtitle Moralne życie zwierząt
Author Marc Bekoff, Jessica Pierce
Publisher Copernicus Center Press
Place of publication Kraków
Published 2018
Size A-5
Cover hardcover
Number of pages 270
Language version Polish
No. of edition 1
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7886-390-8
EAN/UPC 9788378863908
Book condition new
Shipping time about 3-5 days from receiving the payment

More info

"Czy zwierzęta są zdolne do empatii, traktują się fair, współpracują i pomagają sobie nawzajem w kłopotach? Krótko mówiąc, czy zwierzęta przejawiają inteligencję moralną?

Najnowsze badania naukowe rozbijają ustalone granice między ludźmi i zwierzętami, zmuszając nas do poszerzenia horyzontów i rewizji przestarzałych stereotypów dotyczących tego, co zwierzęta mogą, a czego nie mogą myśleć, robić i czuć.

Marc Bekoff i Jessica Pierce, łącząc wieloletnie doświadczenie i badania z zakresu poznania, dowodzą, że zwierzęta posiadają szeroki repertuar zachowań moralnych. Nie tylko wykazują się poczuciem sprawiedliwości i wzajemności, ale też są zdolne do ufności, wybaczania i empatii.

Dzika sprawiedliwość przedstawia nie tylko aktualny stan wiedzy, lecz także prowokuje do przemyślenia naszych relacji ze zwierzętami i naszych wobec nich obowiązków".

"Dzika Sprawiedliwość to bardzo inspirująca lektura. Książka wpisuje się w nurt myślenia oddającego zwierzętom coraz więcej odczuć, zdolności i pojęć, zarezerwowanych dotychczas jedynie dla człowieka. Autorzy książki bardzo sugestywnie pokazują, iż moralność może pochodzić „z natury”. Przy czym nie odziera to nas, ludzi, z wyjątkowości, lecz zbliża do innych istot zamieszkujących z nami Ziemię. Szczerze polecam!"
– Stefan Jakimiuk, WWF Polska

"Ta książka przekonuje, że należy zachować otwarty umysł w stosunku do zwierząt innych niż ludzie".
– „New Scientist”

Marc Bekoff – emerytowany profesor ekologii i biologii ewolucyjnej na University of Colorado w Boulder. Laureat Exemplar Award przyznanej przez Animal Behavior Society za istotny wkład w badania nad zachowaniami zwierząt.

Jessica Pierce – amerykańska bioetyk, filozof i pisarka. Jej prace skupiają się na relacjach ludzi i zwierząt. Autorka licznych książek, m.in. Morality Play: Case Studies in Ethics.

Write a review
DZIKA SPRAWIEDLIWOŚĆ. MORALNE ŻYCIE ZWIERZĄT Marc Bekoff, Jessica Pierce

DZIKA SPRAWIEDLIWOŚĆ. MORALNE ŻYCIE ZWIERZĄT Marc Bekoff, Jessica Pierce


Follow us on Facebook