Religion & Religious Studies

Lama Gendyn Rinpocze MAHAMUDRA. WIELKI SYMBOL View larger

Lama Gendyn Rinpocze MAHAMUDRA. WIELKI SYMBOL

New product

38,00 zł tax incl.

Data sheet

Autor Lama Gendyn Rinpocze
Tytuł Mahamudra. Wielki symbol
Podtytuł Droga oddania i współczucia buddyzmu tybetańskiego
Wydawnictwo Wydawnictwo A
Seria Buddyzm
Rok wydania 2007
Wersja językowa polska
Liczba stron 164
Format 145 x 205 mm
Oprawa twarda
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-89978-17-2

More info

Książka Mahamudra Gendyna Rinpoczego przedstawia podstawy nauk o naturze umysłu, które są szczególnie popularne w szkołach kagju i njingma buddyzmu tybetańskiego. Jest to ważna lektura zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących adeptów buddyzmu, a nawet dla ludzi nie interesujących się buddyzmem.
Czytelnik znajdzie tu cenne wskazówki, jak żyć pełniej i bardziej szczęśliwie, jak zachować się w obliczu śmierci. Bezpośredni, ciepły i przejrzysty styl nauczania Lamy Gendyna Rinpoczego sprawia, że książka ta nie pozostawia nikogo obojętnym.

Lama Gendyn Rinpocze (1918–1997), wybitny mistrz buddyjski ze szkoły kagju, studiował i praktykował medytację pod kierunkiem najznamienitszych nauczycieli tej szkoły. Po najeździe Chińczyków na Tybet w 1959 roku przedostał się do Indii. Później kierował klasztorem w Butanie. Odbywał wieloletnie odosobnienia medytacyjne.
W roku 1975 na prośbę J.Ś. XVI Karmapy osiedlił się we Francji, gdzie założył i prowadził klasztor Dhagpo Kagju Ling, poświęcając się nauczaniu ludzi Zachodu.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Lama Gendyn Rinpocze MAHAMUDRA. WIELKI SYMBOL

Lama Gendyn Rinpocze MAHAMUDRA. WIELKI SYMBOL

Follow us on Facebook