Psychology & Sociology

Grzegorz Wilk-Jakubowski SYTUACJA SPOŁECZNA MUZUŁMANÓW W WIELKIEJ BRYTANII View larger

Grzegorz Wilk-Jakubowski SYTUACJA SPOŁECZNA MUZUŁMANÓW W WIELKIEJ BRYTANII

NOM

New product

41,00 zł tax incl.

Data sheet

Title Sytuacja społeczna muzułmanów w Wielkiej Brytanii
Author Grzegorz Wilk-Jakubowski
Publisher Nomos
Place of publication Kraków
Published 2013
Size A-5
Cover paperback
Number of pages 297
Language version Polish
ISBN/ISSN/ISMN 978-83-7688-140-9

More info

Autor do zagadnienia podchodzi bardzo systematycznie i problematykę prezentuje wielostronnie: książka nie dotyczy jedynie wybranych zagadnień życia społeczności muzułmańskiej Wielkiej Brytanii, ale stanowi przegląd całościowy, syntezę dziejów tej społeczności. [...] Czytelnik otrzymuje więc całościowy obraz funkcjonowania społeczności muzułmańskich w Wielkiej Brytanii, oparty na wiarygodnych źródłach i opracowaniach. Właśnie ta wnikliwość badawcza sprawia, że uważam pracę za encyklopedię wiedzy o islamie w Wielkiej Brytanii.

Z recenzji prof. dra hab. Janusza Daneckiego

W rezultacie kilkuletniej rzetelnej pracy badawczej autora powstało dzieło wielowątkowe, ukazujące mozaikę przekonań, opinii i refleksji. Wnosi ono istotne wartości poznawcze do dorobku naukowego politologii, religioznawstwa, demografii i stosunków międzynarodowych.

Z recenzji prof. dr hab. Marii Marczewskiej-Rytko


O autorze

Grzegorz Wilk-Jakubowski, politolog i historyk, dziekan Wydziału Zamiejscowego w Tarnobrzegu Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach. Jest autorem i współredaktorem sześciu monografii. Opublikował ponad pięćdziesiąt artykułów naukowych i publicystycznych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Jego zainteresowania naukowe oscylują wokół problematyki stosunków międzynarodowych (sytuacja muzułmanów w Europie), bezpieczeństwa (terroryzm międzynarodowy i jego nowe formy) oraz polskiej polityki wschodniej. Odbył wiele staży naukowych (Okan University w Stambule, University of Security Management w Koszycach, CEVRO Institute w Pradze, IES José Zerpa w Vecindario oraz Lithuania Business College w Kłajpedzie).

Write a review
Grzegorz Wilk-Jakubowski SYTUACJA SPOŁECZNA MUZUŁMANÓW W WIELKIEJ BRYTANII

Grzegorz Wilk-Jakubowski SYTUACJA SPOŁECZNA MUZUŁMANÓW W WIELKIEJ BRYTANII


Follow us on Facebook